Srbi u Evropi: Blistali Tadić, Mitrović…(VIDEO)

Protekli vikend bio je veoma uspešan za srpske fudbalera u Evropi, dvostruki strelci bili su Aleksandar Mitrović i Stefan Šćepović, blistao je i Dušan Tadić.

Titulu sa Olimpijakosom osvojio je njegov mlađi brat Marko Šćepović, a golgeteri su bili još Miloš Jojić, Dejan Meleg, Rišairo Živković, Nebojša Pavlović, Dalibor Veselinović, Andrija Kaluđerović, Filip Mladenović, Boris Sekulić i Miljan Mrdaković.

Engleska: Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali su ceo meč u porazu Čelsija od Aston Vile sa 1:0. Matiću je poništen gol, a potom je bio direktno kriv za primljeni gol londonskog kluba.

Nemanja Vidić se ponovo nije proslavio protiv Liverpula, njegov Junajted je primio tri gola, a srpski reprezentativac je skrivio treći penal i dobio crveni karton.

Aleksandar Kolarov je igrao u utorak u Barseloni ali nije mogao da pomogne Mančester Sitiju da prođe dalje u Ligi šampiona. Tokom vikedna nije bio u timu u Premijer ligi, kao ni povređeni Matija Nastasić. Nikola Žigić je sa klupe gledao ubedljiv poraz Birmingema u Šefildu u Čempionšipu.

Španija: Stefan Šćepović postigao je oba gola za Sporting iz Hihona u porazu od Real Haena sa 3:2. Šćepović je prvi strelac Segunde sa 20 pogodaka. U drugom poluvremenu društvo u napadu mu je pravio Dejan Lekić. Antonio Rukavina i Stefan Mitrović su imali rešenje za napad Barselone, ali nisu uspeli da sačuvaju mrežu Valjadolida i u Sevilji.

Nemačka: Miloš Jojić je bio strelac jedinog gola za svoju Borusiju iz Dortmunda u porazu od Borusije iz Menhengladbaha sa 2:1. Jojić je u igru ušao u 63. minutu, a gol je postigao u 77. u trenutku kada je njegov tim imao brojčanu prednost posle isključenja jednog igrača gostiju. Posle meča dobio je pohvale Jirgena Klopa.

Slobodan Medojević odigrao je svih 90 minuta u remiju 1:1 svog Volsburga sa Ajntrahtom iz Braunšvajga, a isti slučaj je bio i sa Aleksandrom Ignjovskim, čiji Verder je takođe igrao 1:1 sa Ajntrahtom. Nikola Đurđić i Ognjen Mudrinski nisu uspeli da pomognu Grojter Firtu da osvoji više od boda protiv Union Berlina u Cvajti.

Italija: Zdravko Kuzmanović je u 90. minutu zaigrao za Inter u pobedi nad Veronom na čijoj klupi je ostao Boško Janković. Nenad Tomović odigrao je solidno u remiju Fiorentine sa Juventusom u Ligi Evrope. Novi poraz doživela je Sampdorija Siniše Mihajlovića, a ceo meč u Bergamu odigrao je Nenad Krstičić.

Francuska: Filip Đorđević nije uspeo da zatrese mrežu Lila, a tokom nedelje je ozvaničen njegov prelazak u Lacio iz Nanta na leto. Đorđe Veškovac je odigrao ceo meč, dok je Pavle Ninkov sa klupe gledao pobedu Tuluza u Renu. I Miloš Krasić je bio rezerva, u porazu Bastije u Nici. Milan Biševac i njegovi saigrači iz odbrane Liona nisu imali rešenja za Dimitra Berbatova i napad Monaka.

Portugal: Lazar Marković i Ljubomir Fejsa odigrali su po 90, a Miralem Sulejmani 65 minuta u velikoj pobedi Benfike nad Totenhemom u LE, dok je Filip Đuričić meč na Vajt Hart Lejnu gledao sa klupe.

Holandija: Dušan Tadić je sjajnim golom u poslednjem minutu doneo pobedu Tventeu tokom vikenda u Holandiji, u duelu sa AZ Alkmarom Nemanje Gudelja koji je odigrao 90 minuta, kao i u četvrtak u minimalnoj pobedi nad Anžijem u prvom meču osmine finala Lige Evrope.

A ponovo je strelac bio Dejan Meleg, mladi reprezentativac postigao je šesti gol u poslednja četiri meča, a ukupno deveti za Jong Ajaks u drugoj holandskoj ligi.

Rišairo Živković je doneo izjednačenje Groningenu, ali je njegov tim poražen u Hagu, gde je Filip Kostić igrao od 66. minuta u napadu gostiju. Uroš Đurđević je dobio pet minuta da pokuša da donese bod Viteseu, ali je ipak PSV slavio u Arnhemu.

Belgija: Aleksandar Mitrović bio je dvostruki strelac u ubedljivom trijumfu Anderlehta u Belgiji, a prvi gol postigao je iz penala. Luka Milivojević nije dobio šansu ni kod novog trenera. Nebojša Pavlović je postigao prvi gol za Kortrajk, koji je na kraju ispustio 2:0 i remizirao sa Genkom.

Ostali: Zoran Tošić je igrao do same završnice meča u pobedi CSKA nad Zenitom u derbiju Rusije, na čijoj klupi je ostao Aleksandar Luković. Marko Lomić je “požuteo” u remiju Dinama sa Kubanjom u Krasnodaru.

Marko Šćepović ušao je u igru u 71. minutu meča Olimpijakosa i Pantrakikosa, u kojem su Pirejci slavili sa 2:0 i pet kola pre kraja obezbedili titulu šampiona Grčke. Olimpijakosu je to 41. titula u istoriji, a 16. u poslednjih 18 godina. Vladimir Stojković je imao čak sedam odbrana, ali ipak nije mogao sam da brani gol Ergotelisa od Asterasa pa je tri puta vadio loptu iz mreže.

Duško Tošić je igrao 90 minuta, Nemanja Tomić ušao je u 66. minutu u pobedi Genčlerbirlija u Turskoj, dok Radosav Petrović nije igrao. Andrija Kaluđerović doneo je minimalac AEL-u nad Doksom na Kipru. Filip Mladenović debitovao je za BATE Borisov golom iz slobodnog udarca.

Boris Sekulić doneo je u Slovaškoj trijumf Košicama, za koje nastupaju još Ivan Ostojić i Lazar Đorđević. Miljan Mrdaković bio je strelac u Singapuru, gde je sa četiri pogotka prvi strelac lige.