Prijateljska: Jermenija – Srbija 0:2 (VIDEO)

Na prvom meču u 2012. godini fudbalska reprezentacija Srbije uspela je da trijumfuje, pošto je u prvom meču na turniru na Kipru bila bolja od Jermenije sa 2:0. Strelci za “orlove” bili su Zdravko Kuzmanović i Branislav Ivanović

Naša reprezentacija uspešno je startovala na turniru u Kipru i ujedno nastavila tradiciju da ne primi gol u duelu sa Jermenijom i u trećem međusobnom okršaju.

V.d. selektora Radovan Ćurčić odlučio je da meč sa Jermijom počnu Kahriman, Ivanović, Subotić, Rajković, Kolarov, Petrović, Kuzmanović, Ninković, Z. Tošić, Janković i Lazar Marković.

Očigledno da nije želeo mnogo da eksperimentiše na samom početku prvog meča u ovoj godini, što se isplatilo pošto su “orlovi“ relativno brzo došli u vođstvo.

Kapiten Srbije na ovom meču, Bane Ivanović, dobro je uzdrmao okvir gola Jermenije u 14. minutu pošto je pogodio prečku posle kornera, a drugu priliku su naši momci pretvorili u vođstvo. Kolarov je uputio snažan udarac koji je golman Jermenije uspeo samo kratko da odbije i na loptu je natrčao Zdravko Kuzmanović, kome nije bilo teško da je prosledi u praznu mrežu za 1:0.

Vođstvo je ulilo sigurnost momcima u crvenim dresovima, raspoloženi Kolarov je još jednom, neuspešno, pokušao da nadmudri protivničkog golmana, a nije ih sputalo ni dobar pokušaj Harojana u 19. munutu kada je Kahriman iskoristio priliku da se istakne.

Posle pola sata igre, “orlovi” su uspeli da udvostruče prednost preko kapitena Ivanovića – Kuzmanović je izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane, sa nekih 19 metara je ciljao po zemlji u golmanov ugao, ali je čuvar mreže Jermenije opet bio nesiguran i kratko odbio loptu. Na pravom mestu se našao defanzivac Čelsija i lako smestio loptu u gol.

U drugom poluvremenu, Jermeni su imali nešto više od igre i u nekoliko navrata ozbiljno ugrozili gol Kahrimana a najbolju priliku su propustili u 76. minutu. Gazarjan je uposlio samog Valtera Bogosjana koji je sa manje od deset metara imao ispred sebe prazan gol, ali je Kolarov klizećim startom u poslednjem trenutku sprečio loptu da uđe u gol.

Srbija je igrala nešto slabije u nastavku, u kom su priliku dobili i Pavle Ninkov, Duško Tošić, Aleksandar Ignjovski, Milan Jovanović, Dušan Tadić i Miralem Sulejmani. Upravo je igrač Ajaksa imao najbolju priliku za 3:0, ali je njegov udarac zaustavila prečka u 66. minutu.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, Ćurčić je iskoristio mogućnost da napravi svih šest izmena i oproba kandidate na koje bi on, ili budući selektor, mogli da se oslone u narednom periodu.

Priliku da debituju u A timu dobili su Ignjovski i Marković, koji su pokazali, kao i drugi koji su bili na terenu, da će na njih moći najozbliljnije da se računa u predstojećim kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine.

Srbija

Grigor Meliksetyan Damir Kahriman 4 (Tav; Ukr)
Robert Arzumanyan (C) Branislav Ivanović 48 (Che; Eng) (C)
Gagik Daghbashyan Neven Subotić 29 (BrD; Ger)
Hovhannes Hambardzumyan Slobodan Rajković 12 (HSV; Ger)
Varazdat Haroyan Aleksandar Kolarov 28 (MnC; Eng)
Gevorg Ghazaryan Radosav Petrović 26 (Bla; Eng)
Edgar Malakyan Zdravko Kuzmanović 44 (Stu; Ger)
Karlen Mkrtchyan Miloš Ninković 25 (Dyn; Ukr)
Masis Voskanyan Boško Janković 29 (Gen; Ita)
Artur Yuspashyan Zoran Tošić 38 (CSKA; Rus)
Artur Sarkisov Lazar Marković 1 (Par)

Selektor Selektor
Vardan Minasyan Radovan Ćurčić 4

Zamene Zamene
46′ David Manoyan Sarkisov 58′ Miralem Sulejmani (Ajx; Hol) 8 Z. Tošić
46′ Kamo Hovhannisyan Voskanyan 69′ Aleksandar Ignjovski (Wer; Ger) 1 Petrović
60′ Ghukas Poghosyan Hambardzumyan 69′ Milan Jovanović (And; Bel) 43 Marković
68′ Valter Poghosyan Malakyan 74′ Dušan Tadić (Gro; Ned) 3 Janković
76′ Andranik Voskanyan Haroyan 78′ Pavle Ninkov (Tou; Fra) 7 Subotić
  84′ Duško Tošić (Czv) 10 Rajković