Igrao u klubovima SK Jugoslavija (Beograd),
BSK (Beograd),
SK Obilić (Beograd)

Rođen 14. decembra 1908. u Beogradu, umro 17. juna 1990. u Beogradu.

Najčešće kao levo krilo, ostao je u sećanjima kao odličan napadač, dobar tehničar i dribler sa snažnim udarcima na gol. Ponikao je u podmlatku SK Jugoslavija – Beograd (1928-1937), za prvi tim je debitovao 24. juna 1928, a ukupno je odigrao 249 zvaničnih utakmica i postigao 175 golova (u prvenstvu 21 gol). Na utakmici protiv BSK-a (2:2), koja je odigrana 21. marta 1937, slomio je ruku i posle toga postao član BSK-a za koji je odigrao samo dvadesetak utakmica. Tokom drugog svetskog rata igrao je za SK Obilić, u kome je i završio igračku karijeru.

Pored 11 utakmica za gradsku selekciju Beograda, odigrao je i četiri utakmice (1930-1934) za reprezentaciju Jugoslavije. Debitovao je 15. juna 1930. na prijateljskoj utakmici protiv Bugarske (2:2) u Sofiji, igrajući samo u drugom poluvremenu (naš tim sačinjavali su isključivo igrači beogradskih klubova), a od nacionalnog dresa oprostio se 18. marta 1934. ponovo protiv Bugarske (2:1) u Sofiji, opet igrajući samo jedno poluvreme (zamenio ga A. Tomašević).

Kao diplomirani inženjer agronomije, ostao je u fudbalu i bio trener reprezentacije Jugoslavije na Svetskom prvenstvu 1958. u Švedskoj, a radio je i u Grčkoj i Etiopiji. Bio je predsednik Saveza fudbalskih trenera Srbije i sekretar trenerske organizacije nekadašnje Jugoslavije.