Premijer liga: Bane Ivanović doneo pobedu nad “Svecima”! (VIDEO)

Dušan Tadić je sa klupe za rezerve posmatrao prvi poraz “Svetaca” posle šest mečeva, dok je Nemanja Matić šansu u Čelsiju dobio tek u 93. minutu.

Golovima Seska Fabragasa i Branislava Ivanovića, Čelsi je ostvario pobedu na gostovanju Sautemptonu u 27. kolu Premijer lige.

Nije dobro počelo za Čelsi u Sautemptonu, promašaje Oskara, Koste i Azara je u 42. minutu kaznio Šejn Long, koji koristi novu grešku odbrane “plavaca”.

U drugom delu nastavljen je pritisak gostiju, opet su promašivali Azar, Mikel i Kosta, da bi 15 minuta pre kraja Sesk Fabragas sjajno primio loptu koju je poslao Kosta i zabio je uz desnu stativu za 1:1.

Tada je Hidinkov tim krenuo na sve ili ništa, Vilijan i Oskar su namučili Forstera, s druge strane je Kurtoa zaustavio priliku Gracijana pelea u 86. minutu, da bi minut pre kraja Branislav Ivanović sjajno skočio posle kornera i glavom obradovao “plavce”.