Partizan pobedio Dinamo u poslednjem kontrolnom meču na pripremama (VIDEO)

Fudbaleri Partizana savladali su Dinamo Batumi sa 3:1 (2:1) u poslednjem kontrolnom meču na pripremama u Antaliji.

Stanojević je meč započeo u formaciji 4-2-3-1, sa Stevanovićem na golu, a ispred njega su potom bili Živković, Miletić, Vujačić i Urošević, zatim Zdjelar i Jojić, a u ofanzivnom delu terena bili su Terzić, Natho i Jović iza najisturenijeg Rikarda.

Rano je Dinamo iz Batumija došao do prednosti. Igrao se sedmi minut kada je nekadašnji vezista Partizana Milan Radin je sa leve strane uspeo da se probije u kazneni prostor, odakle je centrirao u peterac, Saničanin odbio loptu do Mamučašvilija koji volej udarcem šalje precizan udarac u mrežu Nemanje Stevanovića.

Partizan je potom pritiskao, bio agresivniji i pretio preko Jojića koji je u dva navrata bio blizu pogotka, ali je pola časa po vođstvu gruzijskog šampiona semafor postavio “jedinicu” i pokraj Partizanovog imena. Natho je činio ono što čini najbolje – kreirao – a Nikola Terzić umeo njegov perfektan pas u dubinu da pretvori u izjednačenje.

Do kraja prvih 45 minuta, Partizan je uspeo da preokrene rezultat preko najboljeg strelca Rikarda Gomeša

Drugo poluvreme nije bilo ni približno sadržajno poput prvog. Aleksandar Stanojević je želeo da odmori nosioce igre, bez da ih preoptereti pred povratak u Beograd koji je zakazan za nedelju.

Rikardo Gomeš je nedugo pošto je meč nastavljen imao dobru priliku da se upiše još jedanput, ali ga je prozreo golman Alavidze.

Šansu su potom dobili momci protiv Sameda Baždara, ali i Nikole Milovanovića koji je još jednom demonstrirao svoje fizičke i golgeterske predispozicije. Njegov gol u 84. minutu, nakon greške Aleksandra Lazackog rešio je pitanje pobednika. Bio je jači od svog pratioca, a potom, ne snažno, ali dovoljno precizno, uputio udarac po zemlji za treći gol crno-belih i bilo je jasno – trijumf za kraj priprema.

Partizan je pripremni period u Turskoj okončao sa dve pobede i dva poraza.