FA Kup: Građani prejaki za Mitrovićev Fulam (VIDEO)

Fudbaleri Fulama dobili su najteži zadatak u 4. kolu FA kupa – gostovanje Mančester Sitiju. Bolji početak nisu mogli da požele, poveli su već u četvrtom minutu, ali su Aleksandar Mitrović i drugovi na kraju pretrpeli jedan od najtežih poraza u sezoni. Četa Pepa Gvardiole je već do poluvremena preokrenula rezultat, a potom se postarala i za ubedljiv trijumf – 4:1 (2:1).

Od starta je bilo jasno da su Kotidžeri došli da se nadigravaju. Jednostavno, pod vođstvom Marka Silve ne znaju za drugačiji pristup. Portugalac gaji ofanzivan stil, želi da njegova ekipa uvek ima kontrolu, pa je tako postigla i 74 pogotka na 28 utakmica u Čempionšipu i ubedljivo je prva na tabeli. Ipak, u sudaru sa Sitijem takav pristup je zbog velike razlike u kvalitetu skupo koštao Kotidžere.

Poveli su gosti iz Londona već u četvrtom minutu preko talentovanog Fabija Karvalja, ali to kao da je razljutilo Građane. Za 120 sekundi su izjednačili, već u 13. minutu stigli do vođstva. Do odlaska na odmor nije bilo promene rezultata, a samo 12 minuta je u nastavku bilo potrebno Sitiju da reši pitanje pobednika sa još dva pogotka.

Sjajan početak gostiju, bivši igrač Liverpula Heri Vilson je jako dobro centrirao sa desne strane, mladi Karvaljo se našao na pravom mestu i sa par metara rutinski matirao Zeka Stefena. Nisu se igrači Fulama pošteno ni poradovali, a već ih je Siti vratio na početak. Rijad Marez proigrava Gundogana u kaznenom prostoru, a nemački vezista efektnim udarcem pronalazi put do mreže – 1:1.

Samo sedam minuta nakon izjednačenja, Gvardiolina kaznena ekspedicija stiže i do preokreta. De Brujne je sjajno izveo korner sa leve strane, još bolje je skočio Stouns i glavom doneo prednost domaćoj ekipi. U nastavku je pao tempo, nije bilo ni izglednijih prilika, pa se na odmor otišli sa minimalnim vođstvom lidera Premijer lige.

Po povratku sa pauze, novi blickrig Mančester Sitija. Najpre je Džek Griliš oboren u kaznenom prostoru Fulama, a sudija Džeret Džilet je odmah pokazao na kreč. Odgovornost je preuzeo Marez i bez problema uvećao prednost. Samo četiri minuta kasnije Siti stiže i do četvrtog pogotka. Greška Herisona Rida, koji je praktično lansirao De Brujnea u kontru, Belgijanac proigrava Mareza, koji uz malu pomoć Tima Rima uvećava suficit domaće ekipe.