‘Orlovi’ se vraćaju kući: Srbija – Brazil 0:2 (VIDEO)

Fudbaleri Srbije završili su učešće na Svetskom prvenstvu u Rusiji već u grupnoj fazi porazom od Brazila sa 2:0 u trećem kolu grupe E.

Srbija je poražena od Brazila 2:0 i za Orlove to znači kraj Svetskog prvenstva.

Selektor Mladen Krstajić napravio je za meč sa Brazilom tri izmene. Umesto Branislava Ivanović i Duška Tošića poslednju liniju odbrane činili su Nikola Milenković i Miloš Veljković. Po krilima su igrali Antonio Rukavina i Aleksandar Kolarov. Nije u sastavu bilo ni Luke Milivojevića čije je mesto zauzeo Sergej Milinković – Savić.

Sa druge strane, Tite, koji nije menjao praktično ništa sem kapitena, je bio primoran na ranu izmenu zbog povrede Marsela koga je zamenio Felipe Luis.

U prvih 45 minuta Srbija je pokušavala da napadne Brazil, imala nekoliko prilika uglavnom nakon kornera, ali je golman Alison tačno znao šta treba da radi isve lopte boksovao.

Sa druge strane, problemi u odbrani su bili vidljivi na svaku dugu ubačenu loptu Brazila nakon koje je odbrana Srbije ispadala iz igre. Golman Stojković je reagovao dobro u svim situacijama sem u onoj kod gola Paulinja. Kutinjo je sa centra pronašao Paulinja na oko 20 metara od gola, Stojković je istrčao na 11 metara, a Paulinjo ga je lobovao.

Utisak je svakako da je Srbija jeftino primila gol, a da je Brazil bio savršeno pripremljen za ono što će kao svoje šanse videti najviša selekcija na Mundijalu.

Nakon nekoliko odličnih napada Srbije koji nisu pretvoreni u golove, Brazil je loptu preneo na drugu stranu tereba i izborio dva vezana korenera,. Drugi je bio presudan i Brazil je poveo da 2:0 golom Tijaga Silve.

Ono što je trebalo da bude prednost Srbije u ovom meču nije se baš ispostavilo kao neka nadmoć – Tijago Silva je nakon kornera darcem glavom pored trojice igrača Orlova matirao Stojkovića.

Čini se da je Srbija igrala sa manje žara nego na pšrva dva meča, a nama ostaje da se pitamo šta je tome razlog. U svakom slučaju, verovatno smo poslednji put gledali Srbiju u ovom sastavu. Logično je očekivati kraj reprezentativne karijere za nekolicinu igrača, ali o tome ćemo govoriti kada dođe vreme.

U drugom meču Grupe F Švajcarska i Kostarika odigrale su 2:2 i time je Švajcarska obezbedila plasman dalje.

Tikosi su bolje otvorili utakmicu i već na startu imali dobru priliku za gol, ali je Zomer u nekoliko situacija dobro reagovao.

Švajcarci su sa 1:0 poveli golom Bljerima Džemailja u 31. minutu. Tikosi su izgubili loptu na sredini, usledio je centaršut Lihtštajnera sa desne strane, sjajno spuštanje Embola do Džemailjija, koji je zakucalo loptu u mrežu sa desetak metara.

Kostarika je došla do izjednačenja u 56. minutu, golom Kendala Vastona. Džoel Kembel je izveo korner na pet metara, odakle je Kempel neometan glavom savladao Zomera.

Švajcarska je do novog vođstva došla golom koji je postigao Josip Drmić u 88. minutu. Posle dobrog napada Sajdžija, Zakarija je poslao oštru loptu u šesnaesterac, gde je Drmić preciznim udarcem savladao Navasa.

Kostarika je u nadoknadi vremena došla do poravnanja rezultata i remijem se oprašta od Mondijala. Brajan Ruiz je bio strelac za Tikose sa penala, ali tek pošto se lopta odbila od prečke i Zomerovih leđa, i time postavio konačan rezultat 2:2.

Vladimir Stojković 84 (Par) Alisson
Antonio Rukavina 49 (Vil; Esp) João Miranda (C)

Zamene Zamene
75′ Andrija Živković 11 (Ben; Por)  Ljajić 10′ Filipe Luís  Marcelo
82′ Nemanja Radonjić 5 (Czv)  Kostić 66′ Fernandinho Paulinho
89′ Luka Jović 2 (Ein; Ger)  Mitrović 80′ Renato Augusto  Coutinho