Nikola Milenković strelac, Juventus proslavio titulu (VIDEO)

Fudbaleri Juventusa savladali su na svom terenu Fiorentinu sa 2:1 u 33. kolu Serije A i obezbedili novu 35. titulu u italijanskom šampionatu.

„Stara dama” je stigla do nove, osme vezane, titule šampiona sa 87 bodova 20 više od drugoplasiranog Napolija. Fiorentina je porazom ostala na 30 bodova i trenutno je na jedanaestoj poziciji.

Fiorentina je dobro ušla u meč povela je golom Milenkovića u šestom minutu susreta. Posle velike gužve u kaznenom prostoru lopta je došla do Nikole Milenkovića koji je sa pet metara savladao Ščesnog.

Domaćin je izjednačio u 36. minutu. Pjanić je izveo korner sa desne strane, Alek Sandro je bio na prvoj stativi i glavom smestio loptu u mrežu.

Juventus je do pobede došao u 53. minutu. Ronaldo je odlično prošao po desnoj strani, ušao je u kazneni prostor uputio loptu ka Aleksu Sandru, ispred njega bio je Pecela i poslao loptu u sopstvenu mrežu.

U narednom kolu Juventus gostuje kod Intera, a Fiorentina dočekuje Sasuolo.