Mitrović rešio derbi Belgije! (VIDEO)

Srpski internacionalac golom pogurao Anderleht do pobede nad Klub Brižom i drugog mesto na tabeli Pro lige

Stvaranje tima za neka buduća vremena bio je plan uprave Anderlehta za ovu sezonu, a uspeju li u Briselu da sadašnju generaciju zadrže na okupu, nema sumnje da će Aleksandar Mitrović biti prirodni vođa belgijskog velikana.

Srpski reprezentativac je danas još jednom pokazao da je igrač oko kojeg se vrti mnogo toga u igri Anderlehta i prvim golom na meču povukao tim do pobede u derbiju 23. kola Pro lige protiv Klub Briža – 2:0 (1:0). Odlučujući trenutak zbio se u 39. minutu kada je Gijom Žile loptu prosledio do Mitrovića, koji je izmakao pažnji defanzivaca gostujućeg tima, izbegao ofsajd zamku i primorao Metjua Rajana na kapitulaciju.

Mitrovićev 10. ligaški gol uz sezoni, a kada tome pridodamo i četiri asistencije na prve 23 utakmice moramo da konstatujemo da je sve skupa to više nego solidan učinak za debitantsku sezonu jednog 19-godišnjaka u inostranstvu.

Brižu nije preostalo ništa drugo no da krene na sve ili ništa, ali gostima večeras nije mnogo toga polazilo za nogom u protivničkom kaznenom prostoru, a ogromna želja da se vrate u život otvorila je i prostor za nove atake Anderlehta.

U 88. minutu jedak takav je završen pogotkom Fabrisa N’Sakale za 2:0 kojim je zapečaćena sudbina Briža s kojom će se navijači teško pomiriti, jer su oba gola pala iz, barem po njihovom mišljenju, spornih situacija.

Međutim, pamti se samo rezultat i uspon Anderlehta do drugog mesta na tabeli sa sedam bodova zaostatka za vodećim Standardom, ali i tri koraka ispred Klub Briža i Zultea.