Milvojević promašio penal, Everton savladao Kristal Palas (VIDEO)

Fudbaleri Evertona pobedili su Kristal Palas na Gudisonu u devetom kolu Premijer lige sa 2:0.

Karamele su do važnih bodova došli u samom finišu meča. Najpre je rezervista Dominik Kalvert-Luin u 87. minutu iskoristio centaršut drugog rezerviste Ademole Lukmana i glavom doveo domaće u vođstvo, da bi dva minuta kasnije Dženk Tonus, treći džoker menadžera Marka Silve, dugu loptu Majkla Kina u kontri poslao kroz noge Vejna Henesija.

Jedan od tragičara poraza Palasa je srpski vezista Luka Milivojević, koji je u 59. minutu bio neprecizan sa penala. Milivojević je šutirao snažno po sredini, ali je Džordan Pikford nogama zaustavio udarac.

Zanimljivo, bivši fudbaler Crvene zvezde je i u prošloj utakmici na Gudisonu šutirao penal, ali je tada bio precizan u porazu (3:1).

Ne računajući taj jedanaesterac, Orlovi su najbliži pogotku bili u finišu poluvremena, kad je Kristijan Benteke glavom šutirao neposredno pored stative, i posle udarca Aleksandera Sorlota u 67. minutu.

Everton posle trećeg trijumfa u nizu ima 15 bodova i zauzima osmo mesto na tabeli. Palas je upisao treći uzastopni poraz i sa sedam bodova nalazi se na 15. poziciji.