Fulam u zoni ispadanja, asistencija Mitrovića (VIDEO)

Fulam je u zoni ispadanja posle teškog poraza od Kardifa.

Da je ekipa Slaviše Jokanovića imala slabu odbranu bilo je poznato već posle nekoliko kola, ali ne toliko da primi četiri gola od tima kome je to bila prva pobeda u sezoni tek iz devetog pokušaja.

Fulam je poveo “bombom” Širlea iz 11. minuta, samo četiri minuta kasnije je izjednačio Marfi posle prodora po levom krilu, a Kardif je do 20. minuta već preokrenuo na 2:1.

Taj gol ide na dušu smušene odbrane Fulama koja se nije snašla posle prekida Kardifa i to je iskoristio Rid.

Sesenjon je do poluvremena izjednačio na 2:2 posle lepe asistencije Aleksandra Mitrovića, ali je u drugom poluvremenu Kardif još jednom bio bolji.

Prvo je Paterson u 65. naizgled traljavo šutirao, dovoljno da savlada golmana Fulama treći put, da bi konačan rezultat u 88. minutu postavio Haris.

Fulam je sa samo pet bodova deveti, a Kardif se popeo na 17. mesto, sa istim brojem bodova.

U ostalim mečevima, Mančester siti je rutinski odradio posao protiv Barnlija (5:0), Totenhem je pobedio Vest Hem sa 1:0 golom Lamele, Votford je bio bolji od Vulvsa 2:0, Brajton od Njukasla sa 1:0, dok su Mančester junajted i Čelsi remizirali 2:2, kao i Bornmut i Sautempton 0:0.