Milinković-Savić režirao preokret Lacija u Đenovi (VIDEO)

Posle nekoliko bledih utakmica Sergej Milinković-Savić je opet bio junak Lacija.

Srpski reprezentativac doneo je rimskom timu preokret protiv Samdorije za pobedu od 2:1 u Đenovi.

Milinković-Savić je prvo izjednačio rezultat u 80. minutu, a potom u prvom minutu nadoknade fantastično asistirao Filipeu Kaisedu za pobedonosni gol.

Sampdorija je vodila od 56. minuta pogotkom Duvana Sapate, posle sjajnog dodavanja Fabija Kvaljarele, te propustila još nekoliko prilika za ubedljivije vođstvo.

Deset minuta pre kraja Srbin se najbolje snašao u gužvi u petercu nakon centaršuta iz slobodnog udarca te bukvalno sa zemlje loptu zakucao u mrežu za poravnanje rezultata.

Kada su svi očekivali kraj i podelu bodova, Milinković-Savić je kao transporter projurio kroz sredinu odbrane Sampdorije do ivice kaznenog prostora, a onda iz okreta poslao loptu u srce šesnaesterca do Kaiseda, kojem nije bilo teško da je sa 5-6 metara zakuca u gol.

Lacio je sa 14 utakmica i dalje peti u Seriji A, ali sa 32 boda ima samo dva manje od četvrtoplasiranog gradskog rivala Rome. S druge strane, Sampa sada zaostaje šest za “nebeskoplavima” na mestu ispod.

Međusobni duel na Luiđi Ferarisu su sa klupa za rezervne igrače posmatrali napadač Sampe Filip Đuričić i bek Lacija Dušan Basta.

U sledećem kolu Milinković-Savića očekuje duel sa Torinom za koji nastupaju njegov brat golman Vanja te saigrač iz reprezentacije Adem Ljajić, a sa klupe predvodi Siniša Mihajlović.