Lacio sve dalje od četvrtog mesta, arbitri “zažmurili” kod penala nad Sergejem u 94. minutu (VIDEO)

Kesi postigao jedini gol sa bele tačke u 79. minutu.

Fudbaleri Milana savladali su na svom terenu ekipu Lacija sa 1:0 i vratili se na četvrto mesto na tabeli Serije A.

Možda u Italiji nije zanimljiva borba za titulu, ali je itekako zanimljiv duel za plasman na mesto koje naredne sezone vodi u Ligu šampiona.

Milan i Lacio odigrali su upravo jedan takav duel, a domaćin je posle velike borbe zasluženo slavio pogotkom Frenka Kesija sa bele tačke u 79. minutu.

Samo dva minuta ranije, sudija Roki je dosudio je penal za roso-nere, ali je poništio svoju odluku posle konsultacija sa VAR sobom.

Ipak, u 78. minutu konsultacija nije bilo. Durmisi je neoprezno oborio Kutronea, a fudbaler iz Obale Slonovače bio siguran izvođač najstrože kazne.

Nešto kasnije, Roki je isključio trenera gostiju Simonea Inzagija, da bi u 94. minutu Rodrigez oborio Sergeja Milinković-Savića u šesnaestercu, ali je sudija Roki odmahnuo rukom, a zatim čak i odbio da pogleda snimak kontakta nad Sergejom.

Napetost je kulminirala posle poslednjeg sudijskog zvižduka, kada umalo nije došlo do fizičkog obračuna igrača dve ekipe.

Milan se vratio na četvrto mesto na tabeli sa 55 osvojenih bodova, dva manje od Intera koji ima i meč manje. Iza roso-nera su Roma sa 54 i Atalanta sa 52 i među ovim ekipama treba tražiti poslednjeg učesnika Lige šampiona iz italijanske lige.