Građani prejaki za Palas, novi gol Luke Milivojevića (VIDEO)

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Kristal Palas na gostovanju u 34. kolu Premijer lige rezultatom 3:1 i time se vratili na prvu poziciju na tabeli.

Aktuelni šampioni imaju 83 boda, jedan više od drugoplasiranog Liverpula, dok je Kristal Palas ostao na 13. poziciji sa 39.

Najzaslužniji za deveti uzastopni trijumf Građana u ligi bio je Rahim Sterling, dvostruki strelac.

Sjajni krilni igrač je u 15. minutu doveo goste u vođstvo, pošto je iskoristio fantastičnu asistenciju Kevina de Brujnea i iskosa sa desne strane zakucao loptu iza leđa Guaite, da bi u 63. pogodio sa druge stative na povratnu Liroja Sanea.

Treći pogodak za Građane bio je delo rezerviste Gabrijela Žezusa u 90+1. minutu, i u toj prilici posle dodavanja Kevina de Brujnea.

Jedini gol za Palas postigao je Luka Milivojević u 81. minutu. Srpski vezista je iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca pogodio Edersonov ugao i došao do svog 12. gola u sezoni.

Treba istaći i da je brazilski čuvar mreže napravio veliki propust u toj situaciji, pošto je postavio živi zid i praktično stao iza njega.

Ekipa Pepa Gvardiole je, očekivano, kontrolisala ritam i uz 73% poseda lopte imala konstantnu terensku inicijativu, dok je Palas konkretnije napadao tek posle gola Milivojevića u finišu meča.

Siti je još ranije mogao da reši pitanje pobednika, Sterling je imao uvodnu šansu u 10. minutu, ali je šutirao pored gola, da bi u nastavku Guaiti pretili i Liroj Sane i De Brujne, ipak, u oba navrata španski golman je dobro reagovao.

Pred klubom sa Etihada stoji ključni deo sezone. U narednih nedelju dana dva puta dočekuje Totenhem, najpre u sredu revanšu u četvrtfinalu Lige šampiona, posle poraza u Londonu 1:0, a zatim sledeće subote u 35. kolu PL.

Palas narednog vikenda gostuje Arsenalu.