Liga šampiona: Tadićev Ajaks u polufinalu, Barsa rutinski eliminisala Junajted! (VIDEO)

Holandski tim je napravio novu senzaciju i pobedom nad Juventusom u Torinu 2:1 ukupnim rezultatom 3:2 plasirao se u polufinale Lige šampiona, dok je Barselona na svom terenu dobila Mančester Junajted 3:0 i sa 4:0 u dvomeču prošla dalje.

Ajaks je posle eliminacije madridskog Reala u osmini finala napravio novo čudo u Ligi šampiona. I to – posle preokreta! Juventus je od 28. minuta imao vođstvo, pogotkom Kristijana Ronalda, ali su Kopljanici preko Donija van de Beka u 34. i Matijasa de Lihta u 67. izvojevali veliki trijumf!

Holanđani će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela između Mančester Sitija i Totenhema.

Sa druge strane, Barsa je bez mnogo problema rešila posao protiv Mančester Junajteda i posle pobede na Old Trafordu 1:0, ubedljivo slavila na Nou Kampu, zahvaljujući golovima Lionela Mesija u 16. i 20. i Felipea Kutinja u 61. minutu i u borbi za finale sastaće se sa pobednikom dvomeča Porto – Liverpul.

Ajaks, predvođen Dušanom Tadićem, posle 1:1 na svom stadionu prošle nedelje, doputovao je u Torino na meč sa jednim od glavnih favorita takmičenja.

Situacija za mladi holandski tim nije bila dobra posle gola Ronalda, koji je iskoristio centaršut iz kornera Miralema Pjanića i glavom došao do svog 126. pogotka u elitnom takmičenju, međutim, gosti su nastavili sa svojom igrom u nastavku.

Taj gol ih nije previše poremetio, pa su već šest minuta kasnije poravnali. Hakim Ziješ je šutirao, lopta došla do Van de Beka u šesnaestercu, a ovaj rutinskom egzekucijom savladao Vojčeha Šćesnog.

Do poluvremena šansi nije bilo, a onda je u drugih 45 minuta usledila uraganska igra Kopljanika.

Od prvog minuta nastavka poletni gosti su napadali ka golu Ščensnog, koji je u nekoliko navrata pre gola De Lihta maestralnim intervencijama spasavao svoj tim. Ipak, ko pomenutog pogotka 19-godišnjeg defanzivca nije mogao ništa.

Šene je izveo korner, a De Liht sjajno skočio u šesnaestercu, zakucao loptu u mrežu, i doneo svom timu veliki trijumf.

Barselona je posle 20 minuta igre na Nou Kampu rešila pitanje prolaska u polufinale, a najzaslužniji za to bio je Lionel Mesi. Sjajni Argentinac je najpre oduzeo loptu neopreznom Ešliju Jangu i sa 20 metara poslao neodbranjiv udarac iza leđa De Hee, da bi nekoliko trenutaka kasnije postigao gol koji direktno ide na dušu španskog golmana.

Mesi je probao desnom nogom sa ivice šesnaesterca, lopta je išla po sredini gola, ali je De Hea dopustio da mu prođe kroz ruke. Tad su i sve nade gostiju da mogu do novog preokreta pale.

Domaći su u nastavku oborili ritam i kontrolisali igru. U finišu poluvremena mogli su do 3:0, međutim, De Hea je šut Roberta sa druge stative sjajno zaustavio.

Kod pogotka Kutinja, ipak, nije mogao ništa. Brazilac je primio loptu na levoj strani, povukao u sredinu i na svoj način pogodio gornji desni ugao za konačnih 3:0.