Jović debitovao za Real, španski mediji prepuni kritika (VIDEO)

Srpski fudbaler Luka Jović debitovao je za svoj novi klub Real Madrid.

Luka Jović je odigrao prvi, doduše nezvaničan meč za Madriđane na Međunarodnom kupu šampiona.

Jovićev Real je poražen od Bajerna rezultatom 3:1 (1:0), a srpski golgeter je na teren ušao na poluvremenu kao zamena za Karima Benzemu.

Bivši napadač Crvene zvezde nije ostavio preterano dobar utisak za 45 minuta provedenih na terenu.

Bajern je poveo golom Tolisoa u 15. minutu, a zatim došao do 3:0 preko Levandovskog i Gnabrija. Počasni gol za “kraljevski klub” postigao je Rodrigo pet minuta pre kraja regularnog dela.

Izabranike Zinedina Zidana naredni meč na Međunarodnom kupu šampiona očekuje 24. jula kada se sastaju sa Arsenalom, a da li će Jović ponovo biti rezervista ili možda i starter ostaje da sačekamo i vidimo.

Španski mediji oštro su kritikovali fudbalere Real Madrida posle poraza u prvom pripremnom meču za novu sezonu. Portal AS nije bio previše rezervisan u kritici na račun Jovića.

“Razočaravajuć debi. Srdačno se pozdravio sa Nikom Kovačom pre nego što je ušao na teren, a to je možda bio i njegov najbolji potez utakmice”, navodi se na njihovom portalu.

Takvo mišljenje imala je španska Marka, koja je kritikovala reprezentativca Srbije.

“Bio je senka. Odsečen od saigrača, jedva da je pipnuo loptu. Nije izgledao kao napadač za kog je Real izdvojio ogromnu količinu novca”, navodi se u tom španskom listu.

Hrvatski vezista Luka Modrić prošao je malo bolje kod novinara Marke.

“Dinamičan na početku, ali je igrao loše posle primljenog gola. Bio je bolji krajem prvog poluvremena, a Nojer mu je odbranio šut kojim bi izjednačio. Izgleda kao da će dobar pripremni period biti ono što je potrebno Modriću, kako bi se vratio na nivou na kojem nije bio prethodne sezone”.

Pohvale je dobio Eden Azar, koji je letos došao iz Čelsija. Španci nisu veličali njegovu partiju, ali su istakli da se dobro pokazao na debiju i da deluje kao da će opravdati ogromna očekivanja.