Het-trik Ljajića nedovoljan za LŠ (VIDEO)

Fiorentina je odigrala maestralno, prvenstveno naš Adem Ljajić koji je postigao het-trik, ali ni 5:1 protiv Peskare nije bilo dovoljno za LŠ.

Fudbaleri Milana uspeli su posle preokreta u Sijeni 2:1 (0:1) da obezbede mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Od ostalih ‘bitnih’ mečeva poslednjeg 38. kola, Udineze je na ‘Đuzepe Meaci’ protiv Intera slavio sa ubedljivih 5:2 i u velikom stilu obezbedio Ligu evrope, dok je Lacio, drugi pretendent za LE, poražen na gostovanju Kaljariju 1:0.

U preostalim mečevima poslednjeg 38. kola, Roma je na ‘Olimpiku’ slavila protiv Napolija 2:1, Parma jej bila bolja od Palerma na Siciliji 3:1, dok su Torino i Katanija odigrali nerešeno 2:2.

Srpski internacionalac Adem Ljajić. nastavlja da igra fenomenalo. Mrežu poslednjeplasirane Peskare pogodio je u 16. i 25. minutu, da bi Fernandes samo minut kasnije doneo velikih 3:0 za ekipu Vičenca Montele. Na 4:0 povećao je Stevan Jovetić posle 15 minuta igre u nastavku, da bi Ljajić u 59. kompletirao svoj het-trik. Nemanja Tomović takođe je odigrao ceo meč za goste.

Gosti su do kraja meča uspeli da smanje rezultat golom Vitiglija u 87. minutu.

Milan je dugo kidao zivce svojim navijačima u Sijeni. Terezi je doveo ‘crno-bele’ u vođstvo u 25. minutu, da bi domaći odolevali do samog finiša. Ipak, Milan stiže do preokreta i kvalifikacija za Ligu šampiona.

Prvo je Baloteli sa penala, koji je odglumio za Oskara, u 87. najavio preokret ‘rosonera’, da bi Mekses tri minuta kasnije praktično doneo LŠ svom timu.

Milan je tako ostao na trećem mestu sa 72 boda, dva više od Fiorentine.

Udineze, za koji su naši Dušan Basta i Brkić odigrali 90 minuta, je u velikom stilu potvrdio mesto u Ligi evrope naredne sezone – pobedom u Milanu nad Interom 5:2.

Pinci je već u prvom minutu doneo prednost svom timu, Domizi je u 10. povećao na 2:0, ali je Huan samo dva minuta kasnije vratio svoj tim u meč.

Ipak, ekipa sa Friulija je daleko bolja ekipa u ovom trenutku, a to su potvrdili sa tri gola do kraja. Prvo je Antonio Di Natale pred poluvreme vratio plus dva, da bi Gabrijel Silva u 52. minutu postavio velikih 4:1.

Tomazo Roki uspeo je posle sat vremena igre da dâ nadu svojoj ekipi, ali je Murijel u 64. minutu zapečatio pobedu svog tima i mesto u Evropi.

Lacio, koji je pre ovog kola ima šanse da prestigne Udineze, poražen je golom Desene od Kaljarija.

Ipak, ekipa iz Rima će imati priliku za popravni već za sedam dana, kada u derbiju Rima budu odlučivali sa Romom ko je osvajač Kupa Italije za ovu sezonu.

Roma je golovima Markinjoša i Destra bila bolja od Napolija sa 2:1, dok je jedini gol za goste delo Edinsona Kavanija.

Atalanta – Kjevo 2:2
Bolonja – Djenova 0:0
Inter – Udineze 2:5
Torino – Katanija 2:2
Peskara – Fiorentina 1:5
Kaljari – Lacio 1:0
Sijena – Milan 1:2
Roma – Napoli 2:1