U17 EURO: Srbija – Engleska 0-3 (VIDEO)

Neslavan oproštaj Đorićevih kadeta sa Evropskog prvenstva

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od vršnjaka iz Engleske sa 3:0 u utakmici 3. kola Kadetskog prvenstva Evrope koje se održava u Srbiji.

Izabranici Milovana Đorića odigrali su očajno prvo poluvreme u kojem ništa nije funkcionisalo.

Engleska je u 7. minutu došla do vođstva preko Smita, da bi samo 120 sekundi kasnije Houp prelepim udarcem sa dvadesetak metara u gornji desni ugao gola Srbije povisio na 2:0.

Publika u Inđiji još je pokušavala da shvati šta se dešava sa domaćim igračima a na semaforu je u 18. minutu već bilo 3:0.

Ponovo je Houp bio strelac i to posle lepog prodora Targota sa desne strane i centaršuta na koji je odbrana Srbije reagovala blago rečeno smušeno.

Marković i Jakšić su u nastavku prvog dela igre pripretili Pikfordu ali daleko od toga da su to bile zrele prilike.

U drugom poluvremenu su srpski igrači krenuli malo agresivnije ali nedovoljno čak i da bi postigli utešni pogodak.

U drugom meču Grupe A Danska je pobedila Francusku sa 1:0 što je omogućilo Engleskoj da se nađe u narednoj rundi takmičenja.

Na tabeli Grupe A Danska je prvi krug završila sa maksimalnih devet bodova, Engleska ima četiri, Francuska dva, a Srbija jedan bod.

Polufinalne utakmice EP na programu su 12. maja u Novom Sadu, gde će 15. maja od 11 sati biti odigran i meč za titulu..

Srbija – Engleska 0:3 (0:3)
(Smit 7, Houp 9, 18)

Stadion: Gradski stadion u Inđiji; Gledalaca: 3.000; Sudija: Kristo Tover (Estonija)

Srbija: Latinović, Jakšić, Nastić, Radaković, Savić (Mandić), Marinković, Marković, Meleg, Ješić (Ninković), Stojanović, Filipović
Selektor: Milovan Đorić

Engleska: Pikford, Kazins, Smit, Lundstram, Čaloba, Pauel (Klejton), Houp (Morgan), Keski, Magri, Henšal, Targot (Redmond)
Selektor: Džon Pikok