U17 EURO: Srbija – Danska 2:3 (VIDEO)

U Srbiji počelo EP za igrače do 17 godina. “Orlići” na startu turnira izgubili od Danske 2:3 (1:2) u Novom Sadu.

Šok za Milovana Đorića i njegove pulene na startu Evropskog prvenstva, koje je u utorak počelo u Srbiji.

“Orlići” su u premijernom meču odigranom u Novom Sadu poraženi od Danske – 2:3 (1:2). Skandinavci su zasluženo osvojili sva tri boda jer su na “Karađorđu” pred oko par stotina navijača prikazali dosta više od Srba, a da su iskoristili sve svoje prilike na kraju bi slavili i ubedljivu pobedu.

Danska je bila mnogo bolja u prvom poluvremenu, ali i na celom meču kada se sve sabere i oduzme.

Uprkos boljoj igri Skandinavaca, “orlići” su poveli. Gol Srbije nije bio plod uigrane akcije, već majstorije Vojna Ješića. Napadač Kelna je u 31. minutu izveo slobodan udarac sa preko 25 metara iskosa sa leve strane i pogodio same rašlje gola.

Danci su bili kažnjeni za nekoliko velikih promašaja u prvih pola sata, kada je Nikola Stošić briljirao na golu Srbije, posebno posle šuteva Viktora Fišera i Keneta Zahore.

Fišer je u 28. minutu pogodio stativu, ali tek pošto je Stošić skrenuo loptu.

Vođstvo “orlića” trajalo je manje od jednog minuta. Iako je reč o selekcijama do 17 godina, domaćini su u 32. minutu reagovali kao da nikada pre ove utakmice nisu igrali fudbal.

Loše je odigrala kompletna odbrana Srbije.

Danci su izveli korner na prvu stativu, odakle su loptu prebacili na drugu, pa je opet vratili na prvu, gde je konačno Nikolai Johanesena “zakucao” u mrežu. Cela akcija odvijala se u petercu naše reprezenatcije, a Srbi su bili samo posmatrači dodavanja – 1:1.

U 39. minutu Bojan Nastić je natrčao na povratnu loptu Denija Amankve i šutnuo je pored Stošića u mrežu – 1:2.

Srbija je mnogo bolje igrala u drugom poluvremenu. Izjednačenje je usledilo posle 15 minuta igre.

“Bilijar” u kaznenom prostoru Danaca iskoristio je Ognjen Ožegović. Pre njega su pokušali i Ješić i Dejan Meleg, čiji udarci su bili izblokirani, da bi konačno posle odbrane Olivera Korha lopta došla do igrača kome je Đorić ukazao priliku na početku drugog dela – 2:2.

Zahora je u 68. minutu imao odličnu priliku, ali je iz neposredne blizine šutirao preko gola.

Sve je bilo rešeno četiri minuta pre kraja. Danska nije odustajala i preko Fišera je stigla do pobede i prvog mesta u Grupi A.

Milovanu Đoriću, penzioneru na privremenom radu na mestu selektora, ostaje nada da protiv favorizovanih Engleza i Francuza može konačno do uspeha kao selektor reprezentacije. To mu nije pošlo za rukom dok je vodio mladu i A selekciju Jugoslavije.

U drugoj utakmici Grupe A u Inđiji Francuska i Engleska igrali su nerešeno – 2:2. Drugo kolo igra se u petak 6. maja, kada će se Srbija sastati sa Francuskom. Po tri prvoplasirane reprezentacije iz obe grupe obezbediće nastup na narednom svetskom prvenstvu u Meksiku.

Taj cilj, zacrtan pre početka turnira, sada je baš daleko!

SRBIJA: Stošić, Jakšić, Nastić (od 47′ Kostić), Radaković, Savić, Marinković, Marković, Meleg, Ješić, Popadić (od 62′ Filipović), Stojanović (od 41′ Ožegović).

DANSKA: Korh, Akvist, Holst, Johanesen, Durmisi, Olsen, Norgard, Kristensen (od 41′ Hojbjerg), Zohore, Fišer (od 78′ Poulsen), Andersen (od 17′ Amankva).