Tošić strelac u preokretu protiv Mordovije! (VIDEO)

Mordovija – CSKA 4:6 (3:0)

Nestvaran meč odigrali su u Saransku Mordovija i CSKA iz Moskve, a lider ruskog šampionata dokopao se nova tri boda u nesvakidašnjoj goleadi – 4:6 (3:0).

Tim našeg Zorana Tošića time je zadržeo oreol nepobedivosti, a što je još impresivnije stigao je do pobede tako što je svih šest golova postigao u drugom poluvremenu.

Mordovija je odlično otvorila meč. Lutsenko je već u prvom minutu iskoristio kiks golmana Akinfeeva i pogodio za prednost tima iz Saranska, a čim su Armnejci ostali bez Marija Fernendeza koji je isključen u 12. minutu, izgledalo je da se moskovskom timu smeši poraz.

Još kada su Rikov iz slobodnjaka u 13. i Mukhametšin u 15. minutu povisili na 3:0, mnogi su se zapitali sa kolikom će razlikom CSKA izgubiti na kraju.

Ali, onda je usledilo drugo poluvreme kakvo se retko viđa. Da li je Leonid Slucki svojim pulenima dao neki čarobni napitak ili im samo podviknuo kako zna, tek pregazili su Mordoviju u nastavku.

Pančenko je u 50. minutu posle kornera glavom smanjio na 1:3, a isključenje napadača domaćih Đaloa u 55. otvorilo je lideru šampionata put ka preokretu. Zoran Tošić je smanjio na 2:3 u 58. nakon prelepe akcije u kojoj su Armejci izmenjali gomilu kratkih pasova, a samo minut kasnije Sejdu Dumbija je poravnao na 3:3.

Lutsenko je u 68. još jednom pogodio i vratio prednost Mordoviji, izgledalo je kao da CSKA nema snage da se vrati, ali je onda je na scenu stupio tandem Musa – Dumbija. Povratnik iz Rome je u 80. izejdnačio na 4:4, dok je Ahmed Musa sa dva gola u 85. i 88. minutu postavio konačnih i nesvakidašnjih 4:6!

Za kraj, spomenimo i da je svih 90 miunuta za Mordoviju na poziciji štopera odigrao iskusni srpski internacionalac Milan Perendija.