Subotić sa Borusijom na pragu finala! (VIDEO)

Potpuni debakl španskog fudbala u Nemačkoj

Niko Realu nije u istoriji evropskih takmičenja dao četiri gola dok se nije pojavio Robert Levandovski u dresu Borusije, i to u polufinalu Lige šampiona! On je bio tvorac velike pobede pravovremenim ubacivanjima i majstorskim reakcijama, a već u osmom minutu doneo je vođstvo timu.

Prvo poluvreme domaćina pokvario je Humels kiksom koji je omogućio Realu izjednačenje, a onda je usledila kanonada Levandovskog za ponižavanje Reala i potpuni debakl španskog fudbala u prvom duelu polufinala najelitnijeg evropskog takmičenja!

Posle petominutnog odmeravanja snaga i opipavanja pulsa, Rojs je ulaskom u šesnaesterac Reala između tri igrača najavio hrabru partiju Borusije – nije mu uspelo da savlada Lopeza, odbitak nije dočekao Levandovski da zakuca loptu u mrežu, ali je upravo Poljaku, sada već omraženi Mario Gece asistirao za pogodak u osmom minutu, kojim je Borusija došla u vođstvo.

Real je izgledao potpuno pasivno, Ronaldo nije dobijao ni lopte ni dovoljno prostora, i prvu pravu šansu gosti su imali u 25. minutu, i to iz prekida. Slobodan udarac izveo je Ronaldo, ali je dobro reagovao Vajdenfeler.

Blagu inicijativu imao je domaći tim do finiša, Blažikovski je zapretio iz jednog prodora po boku, ali su u poslednjem trenutku reagovali defanzivci Reala. U 42. minutu, Rojs je pokušao da iznudi penal, ali bez uspeha. Već u narednom napadu, Real je došao do gola, i to ne zahvaljujući igri već nesmotrenom potezu Humelsa. On je, umesto da doda golmanu, praktično servirao loptu Iguainu, koji je proigrao usamljenog Ronalda za 1:1.

To je bio rezultat za Real veći od igre, jer pravu šansu nisu imali – tako je bilo i u nastavku, i samo pet minuta je trebalo Levandovskom da vrati prednost Borusiji! Dobio je loptu od Rojsa, i iz neposredne blizine nije mu bilo teško da ponovo plasira pored Lopeza. Samo malo mu je trebalo da dođe do het-trika, pošto je prevario Pepea posle pasa Šmelcera, i zakucao loptu za visokih 3:1.

Rezultat je postao potpuno nedostižan u 66. minutu: Gece je kombinovao sa Rojsom, koji je u prijemu dodirnuo loptu rukom, ali je sudija start Alonsa procenio kao dovoljan za penal, koji je realizovao Levandovski.

Tek u 88. minutu nokautirani Real je došao do prilike da bar ublaži poraz i da sebi nadu u revanšu, ali je Ronaldo za korak bio kratak u duelu sa Vajdenfelerom. Poslednju šansa Reala za pristojniji rezultat propustio je Varan, koji je poslao loptu pored gola. Na kraju, Nemačka – Španija 8:1, slede revanši u kojima će timovi iz zemlje evropskih i svetskih šampiona braniti čast i tražiti nadu protiv eksplozivnih nemačkih ekipa!