Sedmi Kup za Inter, 27. trofej u karijeri Dejana Stankovića (VIDEO)

Fudbaleri Intera po sedmi put su osvojili trofej namenjen pobedniku italijanskog kupa. „Neroazuri“ su u finalu pobedili Palermo sa 3:1.

Palermo nije uspeo da prvi put u istoriji osvoji Kup Italije, a finalni meč je odigran u Rimu na Olimpijskom stadionu.

Najzaslužniji za pobedu Intera bio je fantastični Kamerunac Samjuel Eto koji je postigao dva gola, prvi u 26. minutu, drugi u 76. minutu, kod oba gola asistent je bio odlični Vesli Snajder

Kod rezultata 2:0 za Inter gol nade za Palermo postigao je Munjoz dva minuta pre kraja meča, ali je golom Dijega Milita u 92. minutu pobednik i definitivno bio poznat.

Pred oko 60 hiljada navijača Sicilijanci su imali igru, ali nisu uspevali da postignu gol.

Svih 90 minuta na terenu je bio Dejan Stanković koji je po šesti put osvojio Kup Italije, četvrti put sa Interom, dvaput sa Laciom. Ovo je i 27. trofej u karijeri za kapitena reprezentacije Srbije.