Promocija Advokata u ponedeljak u 13h

Devet meseci posle odlaska Siniše Mihajlovića sa klupe reprezentacije Srbije, FSS je uspeo da angažuje novog selektora

Dugo su na Terazijama 35 tragali za rešenjem, a izbor je mesec dana pre starta kvalifikacija za PE u Francuskoj 2016. pao na holandskog stručnjaka Dika Advokata.

Nekadašnji selektor Rusije, preuzeće i zvanično reprezentaciju Srbije u ponedeljak, a promocija je zakazana za 13,00 časova u Staroj Pazovi u prisustvu predsednika Tomislava Karadžića i najužeg rukovodstva FSS.

Dik Advokat stigao je danas u Beograd, a već narednog dana obavezaće se na dvogodišnju vernost FSS.

Dobra okolnost za novog selektora je što Orlovi prvu utakmicu igraju protiv Francuske u Beogradu početkom septembra.

S obzirom da se ovaj meč ne igra za bodove, biće to dobra prilika da Dik Advokat protiv jakog rivala vidi kvalitet i snagu reprezentacije Srbije uoči oktobarskog starta kvalifikacija i duela sa Jermenijom.

Dik Advokat je kao trener osvojio 15 trofeja: najpre drugu ligu Holandije sa SVV-om, zatim sa PSV-om titulu, Kup i Trofej Johana Krojfa u tri navrata, sa škotskim Rendžersom je dvaput osvojio ligu, dvaput Kup i jednom Liga kup, a sa Zenitom iz Sankt Peterburga bio je prvak Rusije, osvajač Superkupa Rusije, te pobednik UEFA kupa i UEFA Superkupa 2008, što mu je i poslednji trofej.

Minule sezone radio je kao strateg AZ Alkmara, sa kojim je zauzeo osmo mesto u holadnskom prvenstvu, a u karijeri je, pored ostalih, vodio i reprezentaciju Holandije u dva navrata, Belgije, Ujedinjenih Arapskih Emirata, Južne Koreje i Rusije.