Premijer liga: Žigić ponovo heroj Birmingema (VIDEO)

Reprezentativac Srbije doneo Birmingemu drugu pobedu zaredom, ovog puta protiv Stouka u sudijskoj nadoknadi vremena! Arsenal rutinski, Liverpul zaustavljen.

Evo zašto je Aleks Mekliš platio Valensiji šest miliona funti za Nikolu Žigića! Njegovi golovi, kako stoje stvari, ostaviće Birmingem u Premijer ligi…

Posle 1:0 protiv direktnog konkurenta Vest Hema, “plavi” su rezultatom 1:0 savladali i Stouk, a strelac ponovo bio Žigić!

Činilo se da će meč biti završen nerešenim rezultatom, međutim, golman gostiju Asmir Begović je samo odbio udarac Bentlija, Kameron Džerom iz okreta uputio centaršut, a Žigić nadvisio četvoricu protivničkih igrača i sa svega metra udaljenosti sproveo loptu u mrežu – 1:0.

Još jednom je popularni Žiga izazvao euforiju na stadionu Sent Endrjus, kao kada je Birmingemu doneo pobedu nad Aston Vilom u četvrtfinalu Liga kupa, ili kada je asistirao Bojeru za 1:1 protiv Mančester junajteda…

Polako postaje pravilo – kada utakmica uđe u poslednjih desetak minuta, Birmingemovi protivnici neka dobro čuvaju Žigića, inače im se loše piše.

Od preostalih pet mečeva popodnevnog programa, čak četiri su završena remijem.

Najveće iznenađenje priredio je Vigan, prekinuvši na Enfildu seriju Liverpula od četiri pobede u Premijer ligi – 1:1.

Domaćin je poveo preko neumoljivog Raula Meireleša (četvrti gol u poslednjih pet kola), ali je izjednačio Stiv Gohuri sredinom drugog poluvremena. Luis Suarez je pri vođstvu od 1:0 pogodio stativu za “crvene”, a pri 1:1 – prečku.

Zanimljivo je da je Keni Dalgliš od 73. minuta ukazao šansu Milanu Jovanoviću, koji je u prethodnih 19 kola odigrao jednu celu utakmicu (protiv Blekpula) i zabeležio dva ulaska sa klupe za rezerve, a čak 16 mečeva propustio.

Arsenal na Emiratima nije imao problema sa “fenjerašem” Vulverhemptonom – 2:0 – za kojeg je Nenad Milijaš odigrao 63 minuta.

Robin van Persi bio je dvostruki strelac za jedinog pravog rivala Mančester junajteda u trci za titulu, dok se ostatak tima propisno ispromašivao, u prvom redu Tio Volkot.

Vest Hem pokazao je da će se do poslednjeg daha boriti za opstanak, odigravši 3:3 sa Vest Bromvičom, mada je novi tim Roja Hodžsona imao velikih 3:0 na poluvremenu.