Ljajić ponovo spasilac Fiorentine (VIDEO)

Veoma značajan trijumf koji će skinuti pritisak sa Siniše Mihajlovića

Fiorentina je sve do 70. minuta gubila sa 2:1 od Palerma, ali su izabranici Siniše Mihajlovića u drugom poluvremenu stigli do velikog preokreta u režiji rezerviste Adema Ljajića.

Već u prvih desetak minuta Boruc je kapitulirao, akcija Iličića i Pastorea, “El Flako” dovodi domaćina do prednosti.

Imala je Fiorentina svoje prilike, Mutu je pretio nekoliko puta, ali je do izjednačenja na 1:1 “Viola” došla posle akcije Behramija i Đilardina, pa se tim rezultatom i otišlo na odmor.

Palermo je još jednom poveo i to na startu drugog poluvremena, nakon kombinacije Mikolija i Noćerina.

Imali su Sicilijanci par prilika da dotuku Fiorentinu, ali je Mihajlovićev tim ostao u igri. Dvadesetak minuta pre kraja, mlađani Kamporeze poravnava na 2:2.

A onda srpski trener šansu pruža zemljaku Ljajiću, što je i presudilo. Nakon akcije našeg reprezentativca Bovo je zatresao soptvenu mrežu, za vođstvo od 3:2.

Tačku je stavio Montolivo, nakon kontranapada i asistencije, pogađate, Ljajića.

Na kraju 4:2, veoma značajan trijumf koji će skinuti pritisak sa Mihajlovića, a Palermo je nakon ovog poraza smanjio svoje šanse da se bori za Ligu Šampiona.