Partizan pobedom nad Čukaričkim osigurao drugo mesto (VIDEO)

Fudbaleri Partizana su rezultatom 4:1 pobedili Čukarički u 29. kolu Linglong Superlige.

Partizan je novom ubedljivom pobedom “overio” drugo mesto na tabeli Linglong Superlige i spokojni mogu da idu na Vojvodinu u Kupu i ligi.

Sada su „pokerom“ pred svojom publikom bili veoma ubedljivi protiv Čukaričkog, koji je bez nekih igrača i trenera došao u Humsku.

Sve je počelo odličnim trkom Asana sredinom prvog poluvremena, kada je poput brzog voza pretrčao odbranu Čukaričkog, uposlio Matića, koji pogađa za 1:0 i to je bio prvi šut Partizana u okvir gola.

U 38. minutu utakmice dosuđen je slobodan udarac “u opasnoj zoni”, Bibras Natho je preuzeo odgovornost i loptu “plasirao” preko živog zida i potom postigao veoma lep pogodak za prednost Partizana od 2:0.

To nije bilo sve što smo mogli da vidimo u prvom poluvremenu, pošto je Partizan posle jednog kornera postigao i treći gol, a njegov strelac bio je defanzivac Partizana Uroš Vitas koji je loptu smestio u gol Čukaričkog.

U drugom poluvremenu tempo nije bio visok, što smo nekako svi i očekivali, ali smo svakako i pored toga videli čak dva gola.

Bojan Matić je po levoj strani protrčao, napravio je sjajan prodor i sačekao da Sejduba Suma utrči u kazneni prostor, potom mu poslao pas i brzonogi fudbaler Partizana postiže četvrti gol crno-belih.

Posle velikog slavlja i Čukarički je pronašao način da se raduje, pošto je Slobodan Tedić iskoristio centaršut sa leve strane i postigao utešni gol za 4:1, a tom prilikom se i sudario glavama sa Vitasom, međutim bilo je sve kako treba.

Do kraja utakmice nije bilo golova, prilika jeste, ali se ništa značajnije dogodilo. Tako je Partizan osigurao drugo mesto na tabeli Linglong Superlige Srbije i mirne glave može na duel sa Vojvodinom.