Nastavljena rasprodaja šampionskog ugleda (VIDEO)

Tri dana nakon poraza od Partizana u polufinalu Kupa Srbije (1:0), tim Dejana Stankovića doživeo je drugi poraz u nizu.

Debitant u takmičenju i najprijatnije iznenađenje Superlige slavio je golovima Borisa Varge i Nenada Lukića.

Ujedno, tim rezultatom došao i do najvećeg trijumfa u istoriji kluba.

U samo šest minuta videli smo oba pogotka domaćina, prvo je Varga iz drugog plana glavom matirao Borjana.

A onda je Partizanovo dete iz slobodnog udarca šokirao Zvezdu.

Prilikom njegovog šuta lopta je u “živom zidu” pogodila Aleksu Vukanovića i prevarila Zvezdinog kapitena.

Bio je to 16. gol Lukića i na listi najboljih strelaca izjednačio se na vrhu sa saigračem Vladimirom Silađijem.

Zvezda je svim silama krenula ka golu TSC-a, ali ništa nije uspevala, sve do završnice meča.

Nemanja Milunović je u 77. minutu, prihvatio loptu koju je poslao Radulović, okrenuo se i smestio loptu iza leđa golmana Filipovića.

TSC je tako došao do prve pobede nad Crvenom zvezdom u klupskoj istoriji i probio se na treću poziciju na tabeli.

TSC – Crvena zvezda 2:1

Stadion: Gradski stadion Senta

Strelci: Varga u 12. i Lukić u 18. za TSC, a Milunović u 78. minutu za Crvenu zvezdu.

Sudija: Nenad Minaković

TSC: Filipović – Varga, Tomanović, Tumbasević, Silađi – Zec, Đurić (od 55. Duronjić), Antonić, Babić – Grabež, Lukić (od 71. Skopljak).

Crvena zvezda: Borjan – Gajić (od 64. Gobeljić), Pankov, Degenek (od 64. Milunović), Babić – Jovičić, Nikolić (od 71. Radulović), Ivanić (od 64. Vulić), Gavrić (od 64. Simić)– Vukanović, Tomane.