Partizan odneo tri boda iz Šapca (VIDEO)

U jedinom duelu 18. kola Superlige koji je na programu bio u nedelju, Partizan je u Šapcu slavio protiv Mačve.

Fudbaleri Partizana upisali su 12. pobedu u sezoni u 17. odigranom meču na gostovanju Mačvi. Partizanu su pobedu doneli Takuma Asano i Slobodan Urošević golovima u 16. i 70. minutu.

Crno – beli sada imaju 38 bodova na trećem mestu na tabeli, Mačva je poslednja nakon 13. poraza i jedina u ligi nema nijednu pobedu.

Partizan je već na početku meča dva puta pripretio preko Sadika, a u 16. minutu je došao do vođstva.

Umar Sadik je šutirao sa desne strane, Puletić je tek toliko dohvatio loptu da je malo odbije, a na pravom mestu se našao Takuma Asano koji je sproveo loptu u mrežu za 1:0.

U 22. minutu je Mačva imala mnogo prostora i vremena da istrči kontru, ali je sve na kraju izgledalo veoma loše, Ivić je na kraju jedva dobacio do kaznenog prostora Partizana.

Prvu pravu reakciju golman crno – belih imao je u 34. minutu nakon šuta Šušnjara, a tri minuta kasnije Ašćerić je dobro je još jednom reagovao Stojković.

U drugom poluvremenu je Partizan imao još nekoliko prilika, najagilnije je bio Urošević koji je na kraju postigao i gol.

Igrao se 70. minut kada je na centaršut Filipa Stevanovića naleteo Slobodan Urošević koji je pogodio za 2:0.

Može se reći i da je Mačva oštećena u 83. minutu. Milosavljević je imao priliku da izađe jedan na jedan sa Stojkovićem i nađe se u dobroj prilici, ali je sudija Grujić zaustavio napad zbog ofsajda. Ispostavilo se da je njegov pomoćnik napravio veliku grešku i da ofsajda nije bilo.

Partizan 4. decembra igra na svom terenu protiv Napretka u meču 19. kola, a Mačva će dočakati Javor.