U21: Orlići slavili u Izraelu golom Šćepovića

Aleksandar Janković je debitovao pobedom na mestu selektora mlade reprezentacije Srbije. Minimalnu pobedu Orlićima koje tek za sedam meseci očekuju kvalifikacione utakmice za Prvenstvo Evrope 2013. godine i to baš u Izraelu, doneo je Stefan Šćepović u 67. minutu meča.

Mnogo zanimljivije od onoga što se dešavalo na terenu u prvih 45 minuta je bilo gledati reakciju selektora Izraela Gaja Luzona (inače sinovca predsednika FS Izraela Avi Luzona) koji je skakao pored klupe, vikao, čupao kosu, reakcije su bile kao da je u pitanju finalni meč Prvenstva Evrope za mlade, a ne prijateljska utakmica.

Kako ističu domaći novinari, ovo je normalno ponašanje selektora, jer je za njih svaki meč takmičarski. A na terenu se u prvom poluvremenu praktično ništa nije dešavalo.

Mladi Izraelci su bili za nijansu bolji, imali su dve ozbiljnije prilike, naspram jedne reprezentacije Srbije. Neuigranost i indolentnost pojedninaca, a posebno maladog Krčmarevića na sredini terena na sreću selektora Jankovića nisu znali da iskoriste.

Domaći su prvi put ozbiljno zapretili u 19. minutu, ali je Levi sa jedanaest metara šutirao preko gola. Pet minuta kasnije pokušao je Nemanja Gudelj iz slobodnog udarca da savlada golmana Izraela Klejmana, ali je lopta otišla visoko preko gola.

Glavobolju srpskoj odbrani zadavao je Asulin, koji nažalost domaćih navijača nije imao podršku saigrača. U 35. minutu igrač Mančester sitija nanizao je nekoliko srpskih reprezentativaca, a onda je uposlio Amsesa na levoj strani, koji je šutirao pored gola.

Krenuli su Izraelci silovito u drugom poluvremenu, ali se njihova igra raspršila izlaskom kapitena Gaja Asulina. Tada su konačno do izražaja došli i izabranici Aleksandra Jankovića.

Vuk Mitošević koji je u igru ušao u 61, već posle pet minuta igre odlično je uposlio prvotimca Briža Stefana Šćepovića. Bez mnogo razmisljanja centarfor Orlića raspalio je po lopti i poslao je u dalji ugao gola Klejmana – 0:1.

U finišu utakmice razigrao se i Filip Đuričić koji je odlično šutirao iskosa sa leve strane, ali je lopta otišla preko gola.

Reprezentacija Izraela u poslednjih pet minuta, imala je inicijativu, ali je odbrana Srbije ostala koncentrisana do kraja meča.

Selektor mladih Aleksandar Janković kapitansku traku poverio je igraču Bordoa i nekadašnjem prvotimcu Crvene zvezde Vujadinu Saviću.

Od 20 igrača koliko je Janković pozvao za duel sa Izraelom, u protokol nisu upisani samo treći golman Marko Dmitrović i Aleksanda Ignjovski, koji se pre utakmice žalio na povredu.

Izrael – Srbija 0:1

Stadion: „Blumfild”. Gledalaca: 300. Sudija: Eli Hakmon(Izrael). Pomoćnici: Dan Ušenik (Izrael) i Paz Miron (Izrael). Žuti kartoni: Eliša (Izrael), Rodić, Gudelj (Srbija). Strelac: Šćepović u 67. minutu.

IZRAEL (4-4-2): Klejman 6, Dasa 6,5, Levi 6,5, Falah 7, Ben Haruš 6,5, Zaguri 7, (od 80. Dijamant -), Kabha 6, (od 74. Halabi –),  Eliša 6,5, (od 71. Mund -), Amses 6,5, (od 61. Davidzada -), Asulin 7,5, (64. Zamir -), Degu 6,5 (od 46. Koen).

SRBIJA (4-2-3-1): Aleksić -, Miljković 6,5, (od 69. Petković -), Savić 7, Gudelj 7, Rodić 6,5, (od 88. Vitas -), Mirković 6,5, (od 46. Medojević 6,5), Krčmarević 5, (od 61. Mitošević 7), Krstičić 6,5, Đuričić 6,5, Aleksić 6,5 (od 84. Knežević -), Šćepović 7 (od 69. Kodić -).

Igrač utakmice: Gaj Asulin (Izrael) 7,5.