“Orlići” se nisu ugledali na “Orlove”! (VIDEO)

U21 Srbija – U21 Republika Irska 3:2 (1:0)

Mlada reprezentacija Srbije upisala je peti trijumf u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Poljskoj, pošto je večeras savladala Republiku Irsku na novosadskom “Karađorđu”.

“Orlići” su na novosadskom “Karađorđu” savladali selekciju Republike Irske rezultatom 3:2 (1:0) i tako uvećali svoje šanse za plasman u baraž preko kojeg bi mogli da se domognu plasmana na kontinentalnu smotru.

Srbija je imala više od igre tokom večerašnje utakmice, ali je usled nešto lošijih perioda u završnicama prvog i drugog poluvremena dovela u pitanje zasluženu pobedu.

Gosti iz Republike Irske praktično nisu stvorili nijednu priliku za 35 minuta igre, a Srbija je već posle 12 minuta stigla do vodećeg gola preko napadača Partizana Uroša Đurđevića.

Levi bek švajcarskog Grashopersa Nemanja Antonov ubacio je loptu u srce šesnaesterca gde je odlično reagovao Mijat Gaćinović i glavom uposlio Uroša Đurđevića. Napadač Partizana nije bio u najboljoj poziciji za šut ali je posle prijema iz okreta i u padu uspeo da pogodi donji levi ugao protivničkog gola i dovede “Orliće” u prednost.

Nastavak utakmice doneo je još četiri gola, po dva u mreži obe reprezentacije, a Srbija je dva puta imala dva gola prednosti koje ipak nije uspela da zadrži do kraja utakmice.

Nemanja Antonov je odlično izveo korner, lopta je letela na ivicu peterca gde je Darko Lazić pobegao svom pratiocu i udarcem glavom pogodio za vođstvo “Orlića” od 2:0.

Činilo se da je tim golom rešeno pitanje pobednika ali je Kalun O’Dauda samo četiri minuta kasnije glavom zatresao mrežu Vanje Milinkovića-Savića i vratio neizvesnost u meč.

Samo što su krenuli sa centra “Orlići” stižu do prilike za pogodak ali Uroša Đurđevića ruši protivnički golman pa sudija iz Izraela pokazuje na belu tačku.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Uroš Đurđević koji je tako drugim golom na meču izrastao u junaka domaće reprezentacije premda se do 95. minuta strepelo za pobedu.

Nekoliko nesigurnih intervencija Vanje Milinkovića-Savića, a potom i drugi primljen gol u 81. minutu uneli su nervozu u redove našeg nacionalnog tima, ali su “Orlići” izdržali pritisak i osvojili nova tri boda.

Srbija nakon večerašnje pobede preuzima drugo mesto na tabeli druge kvalifikacione grupe. “Orlići” imaju 17 osvojenih bodova, dva više od Slovenije i pet od Republike Irske koja ima i meč više.

U devetom kolu Srbija ponovo igra protiv Republike Irske, ali ovoga puta u gostima, a poslednju utakmicu “Orlići” igraju pred domaćom publikom 11. oktobra protiv selekcije Slovenije.

U21 Srbija – V. Milinković-Savić; Gajić, Lazić, Veljković, Antonov; Lukić, Grujić (od 76′ Ristić); Živković (od 60′ Čavrić), S. Milinković-Savić, Gaćinović; Đurđević (od 83′ Radonjić)

U21 Republika Irska – Rodžers; Lenian, Rej, Hoban, O’Konor; Birn (od 76′ Dimalo), Kalen, Čarsli; O’Dauda, Dufus (od 72′ Megvajer), Šodipo (od 66′ Malrani)