Mitrović golom održao nadu Njukaslu! (VIDEO)

Njukasl – Sanderlend 1:1 (0:1)

Šesti gol srpskog reprezentativca Aleksandra Mitrovića u Premijer ligi 2015/16 doneo je ekipi Njukasla važan bod u meču protiv Sanderlenda, koji je osim standardne note lokalnog rivaliteta imao i karakter direktnog okršaja za opstanak – 1:1 (0:1).

“Svrakama” remi nije popravio poziciju na tabeli, pošto su i dalje u zoni ispadanja, ali im makar Sanderlend nije dodatno odmakao.

Mitrović je u osmom minutu iz dobre pozicije volejom tukao iznad prečke, golman Manone u 53. minutu je odbranio njegov udarac glavom, ali je u 83. minutu bila “treća sreća”.

Gregorio Vajnaldum je “promešao” čuvara na desnom krilu, uputio centaršut na drugu stativu, gde je Mitrović lako nadskočio Jedlina i praktično iz “mrtvog” ugla poslao loptu iza gol-linije!

Sanderlend je zasluženo poveo u finišu prvog poluvremena, kada je veteran Džermejn Defo poslao u mrežu odbitak nakon “bombe” Borinija.

Mitrović je temperamentno proslavio svoj pogodak, borio se bespoštedno da njegov tim stigne i do pobede, a iz toga se u sudijskoj nadoknadi vremena desio sudar glavama u kaznenom prostoru gostiju, posle koga je robustni centarfor morao da napusti igru.

Menadžer Rafa Benitez, koji je u ponedeljak debitovao porazom od Lestera, zajedno sa pomoćnicima je bukvalno držao Mitrovića kod aut linije, ne dozvoljavajući mu da se vrati na teren!