Milinković-Savić asistent u debaklu protiv Atalante (VIDEO)

U zaostaloj utakmici prvog kola Serije A ekipa Atalante je kao gost ubedljivo savladala Lacio u Rimu 4:1.

Atalanta je još jednom oduševila ljubitelje fudbala na Apeninskom poluostrvu. Efikasnom igrom potpuno je nadigrala Lacio na rimskom Olimpiku.

Ovaj meč prvog kola nije igran 20. septembra jer je Atalanta dobila produžen odmor kao polufinalista Lige šampiona prošle sezone.

Gde je stala prošle nastavila je i u novoj sezoni. U prvom kolu pobedila je Torino u gostima sa 4:2, a sad i Lacio sa 4:1. Dakle, u prva dva kola postigla je osam golova i to kao gost.

I Lacio je poput Atalante startovao pobedom u novoj sezoni. Slavio je kao gost protiv Kaljarija 2:0. I protiv Atalante je prvi zapretio preko Luisa Alberta i Ćire Imobilea, ali su gosti iz Bergama vrlo brzo došli do svoje igre i vođstva. Strelac je u 10. minutu bio sjajni nemački defanzivac Robin Gosens, prošle sezone sa devet pogodaka najefikasniji levi bek u Evropi.

Isti igrač je u 32. minutu asistirao drugom defanzivcu Holanđaninu Hansu Hateburu, da bi u 41. minut već bilo 0:3! Strelac je bio Argentinac Alehandro Papu Gomez.

Kad je u 57. minutu Ekvadorac Kaisedo na asistenciju Sergeja Milinković Savića smanjio na 3:1, navijači Lacija su se ponadali da bi mogla da se ponovi prošla sezona kad je Atalanta takođe na Olimpiku vodila posle prvog poluvremena sa 3:0, a domaćin do kraja izjednačio na 3:3. Međutim, ovog puta se to nije dogodilo. Sve nade Lacijala ugasio je drugim pogotkom Gomez u 61. minutu.

Pored Milinković Savića (zamenjen u 70. minutu), u startnoj postavi Lacija bio je Adam Marušić. Na suprotnoj strani u timu Atalante od početka je zaigrao Mario Pašalić (zamenjen u 56. minutu).