Crvena zvezda će i četvrtu sezonu zaredom igrati grupnu fazu u Evropi! (VIDEO)

Crveno-beli su se za još šest mečeva izborili nakon teške pobede u plej-ofu protiv Ararata (2:1), koju su doneli Aleksandar Katai i Dijego Falćineli. Jedini pogodak za Jermene dao je Lima.

Fudbaleri Crvene zvezde će četvrtu sezonu zaredom igrati jesen u Evropi, s tim što će ove godine biti deo grupne faze Lige Evrope. Eliminisali su Ararat sa 2:1 u Nikoziji, pa će sutra na žrebu čekati protivnike.

Jesen na inostranoj sceni je izborena na Kipru, gde su fudbaleri Zvezde igrali protiv Ararata zbog ratnog stanja u Jermeniji. Međutim, nisu do pobede došli lako. Vodili su sa 2:0, ali su dozvolili protivnicima da smanje zaostatak i da vrate dramu u meč. Ipak, šampioni Srbije su nekako uspeli da sačuvaju prednost i da se na kraju raduju.

Znali su izabranici Dejana Stankovića koliki je ulog na ovom meču, pa stoga nisu srljali u ranoj fazi meča. Imali su više loptu u nogama, diktirali su tempo, ali do gola nisu mogli.

Imao je veoma dobru šansu Mirko Ivanić, koji je izašao sam ispred Čupića, ali je promašio. Istog uspeha je bio i Aleksandar Katai u dva navrata. A kada je izgledalo da će prvo poluvreme biti okončano bez pogodaka – usledila je majstorija Kataija.

Zvezdin krilni napadač je dobio loptu na 20-ak metara od gola Ararata, oslobodio se dva čuvara, ušao je u kazneni prostor protivnika i u padu odmerenim udarcem matirao Čupića.

Od toga trenutka je crveno-belima bilo mnogo lakše da igraju, što se odlično videlo u drugom poluvremenu. Čekali su fudbaleri Zvezde pravu šansu i dočekali je u 60. minutu. Tada je loptu na desnoj strani dobio Ivanić, našao je Falćinelija, koji je glavom matirao Čupića i duplirao prednost.

Imao je Italijan samo desetak minuta kasnije šansu da reši meč. Našao se sam ispred golmana Ararata, mogao je da bira gde će da šutira, ali je to uradio tako nonšalantno, da je Čupić uspeo da odbrani. I ne samo to, već su domaći otvorili kontranapad, Otubandžo je izašao sam ispred Borjana, koji je uspeo da odbrani njegov udarac, ne i Limin, koji je uspeo da prepolovi zaostatak.

Imao je nakon toga Katai šansu da vrati plus dva, no nije bio precizan. Nisu crveno-beli na vreme rešili meč, pa su ušli u dramu. Pritisli su Jermeni izabranike Dejana Stankovića, koji u pojedinim trenucima nisu mogli da pređu na protivničku polovinu.

Ipak, do kraja su uspeli da se odbrane, sačuvali su 2:1 i plasirali su se u grupnu fazu Lige Evrope. A s kim će odmeravati snage tokom jeseni, saznaće sutra od 13 sati na žrebu u Nionu.

A nakon što su crveno-beli izbacili Jermene, stigle su im dobre vesti iz Češke, gde je Liberec savladao APOEL sa 1:0. Zašto je ovo bitno za izabranike Dejana Stankovića?

Pa, zato što im je trebalo da jedan bolje rangirani tim od njih ispadne kako bi se na žrebnu za Ligu Evrope našli u drugom žrebu, budući da su u projekciji pre plej-ofa bili prvi tim po koeficijentu u trećem šeširu.

A kako je APOEL ispao u plej-ofu, to je automatski značilo da Zvezda ide u drugi šešir, tako da će, barem gledano na papiru, u Nionu dobiti dva slabije rangirana protivnika.

Ostaje da se vidi šta će Crvenoj zvezdi doneti žreb i da li će, kao i u većem delu kvalifikacija, sreća biti uz šampiona Srbije.