Matić se umalo potukao sa celom klupom Kostarike! (VIDEO)

Fudbaleri Srbije pobedili su Kostariku 1:0 (0:0), u prvom meču Grupe E na Svetskom prvenstvu u Rusiji!

Meč na Kosmos Areni u Samari rešio je kapiten Aleksandar Kolarov fantastičnim golom iz slobodnog udarca u 56. minutu susreta.

„Orlovi“ su bili bolji rival tokom većeg dela meča, potpuno kontrolisali ritam igre do vođstva, nakon čega su svesno prepustili inicijativu rivalu.

Osim gola i još nekoliko prilika Srbije najzanimljiviji trenutak dogodio se u trećoj minuti sudijske nadoknade. Nemanja Matić je u želji da otme loptu nasrnuo na pomoćnog trenera Kostarike i odjednom se ispred klupe Kostarikanaca stvorila velika gužva.

Matić se nekoliko trenutaka naguravao s celom klupom Kostarike, a situacija se smirila tek nakon što su prišle sudije, selektor Krstajić i još nekoliko srpskih reprezentativaca.

– Nismo na kraju naseli na provokacije, ali nismo ni dozvolili da rade sa nama šta hoće. Oni su fanatici u fudbalu, pa je sve to bilo očekivano. Pokazali smo mnogo kvaliteta na ovom meču – zaključio je fudbaler Mančester junajteda nakon utakmice.