Matić sa Junajtedom neporažen na Enfildu (VIDEO)

Srpski fudbaler Nemanja Matić igrao je celu utakmicu za Junajted, dok Marko Grujić nije bio u timu Liverpula.

Fudbaleri Liverpula i Mančester Junajteda odigrali su bez golova u derbiju osmog kola Premijer lige – 0:0.

Ekipa Jirgena Klopa je od samog starta preuzela inicijativu, a sjajnim odbranama Davida de Hee, nije uspela da povede.

U 33. minutu, Lukaku je zakasnio da izađe i napravi ofsajd posle kornera, Firmino je primio loptu sam na boku, vratio do Matipa, ali njegov pokušaj sa pet metara maestralno je zaustavio Španac.

‘Đavoli’ su pretili preko Lukakua i Nemanje Matića, ali je nisu uspeli da savladaju gol Minjolea. Prvo je Lukaku sa 13 metara šutirao direktno u Minjolea, dok je jedan dobar pokušaj Junajted je imao preko Nemanje Matića koji je odlično šutirao sa 25 metara.

Iako u drugom poluvremenu nije viđeno toliko šansi kao u prvom, ponovo je Liverpul bio opasniji. U 56. minutu Emre Džan je poromašio zicer i na kraju ekipa Žozea Murnija odlazi zadovoljnija sa Enfilda.

Liverpul je šesti na tabeli engleskog prvenstva sa 13 bodova, dok Junajted vodi sa 20, ali gradski rival Siti može da mu ugrozi prvo mesto.