Matić će sa Junajtedom igrati Ligu šampiona, u elitu ide i Čelsi (VIDEO)

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedom protiv Lestera 2:0 u poslednjem kolu Premijer lige obezbedili su plasman u Ligu šampiona, a u elitu ide i Čelsi koji je u Londonu bio bolji od Vulverhemptona sa 2:0. Pored Noriča iz lige su ispali Bornmut i Votford. U kvalifikacije za Ligu Evrope će Totenhem.

Čelsiju je bio dovoljan bod, ali je sa golovima Mejsona Maunta i Olivijea Žirua u nadoknadi prvog poluvremena sebi olakšao poslednjih 45 minuta u sezoni Premijer lige.

Stoga je u finišu bilo najzanimljivije na “King Pauer” stadionu gde su Lester i Mančester junajted u direktnom okršaju se nadmetali za mesto u Ligi šampiona.

Posle “mršavog” prvog poluvremena, u drugom se zahuktalo, jer je Lester morao da krene napred.

Džejmi Vardi je pogodio prečku iz jedne krajnje neobične situacije, ali u 68. minutu je Entoni Marsijal pobegao Evansu i Morganu koji su ga zajedničkim snagama oborili.

Sudija Etkinson je opravdao dosudio penal, a rutinski ga izveo Bruno Fernandeš uz sada već čuveni poskok pred šuta.

Gol od nekoliko desetina miliona evra koji Nemanju Matića i “crvene đavole” vodi u odabrano društvo evropskog fudbala.

Ispostavilo se to kao presudan momenat, pošto Lester nije imao snage za odgovor.

Džesi Lingard je u poslednjim minutima iskoristio ogromnu grešku Kaspera Šmajhela i postavio konačnih 0:2.

Zato će “lisice” sledeće sezone igrati u Ligi Evrope.

Tamo će biti i Totenhem, koji nije uspeo da savlada Kristal Palas (1:1), ali je osvojio potreban bod, s obzirom na poraz Vulvsa od Čelsija (0:2).

Hari Kejn je doveo “pevce” u vođstvo u 13. minutu, a u poluvremenu ih je sačekala informacija da “vukovi” gube od Čelsija sa 0:2.

Neizvesnost je uneo gol Šlupa u 53. minutu za izjednačenje.

Ali, timu Žozea Murinja bilo je samo bitno da ne izgubi, jer je imao za tri gola bolju gol-razliku od Vulvsa.

I to su igrači Totenhema znalački sačuvali, te osigurali mesto u Ligi Evrope.