Fulam pobedio u Kardifu bez Mitrovića u timu (VIDEO)

Fudbaleri Fulama pobedili su Kardif na gostovanju u prvom meču polufinala plej-ofa Čempionšipa rezultatom 2:0.

Kotidžersi su u Velsu bili oslabljeni nenadanim izostankom najboljeg strelca Aleksandra Mitrovića (odluka doneta pred meč iz predostrožnosti zbog blage povrede), ali ih to nije sprečilo da slave.

Džošua Onoma u 49. i Neskens Kebano u 90+1. doneli su londonskom klubu sjajan pred revanš na Krejven kotidžu u četvrtak.

Pogodak Onome došao je kao kruna odlične solo akcije engleskog veziste. Sjajno je 23-godišnji igrač okrenuo rivala na ivici šesnaesterca, a zatim slalomom prošao kroz odbranu domaćina i rutinski zatresao mrežu.

Potvrda trijumfa i praktično osiguran prolaz u finale doigravanja stigla je maestralno izvedenim slobodnim udarcem Kebanoa sa dvadesetak metara.

Kardif je nešto bolje otvorio meč i zapretio u uvodnoj fazi preko Bakune i Glatzela, ali je tim Skota Parkera ubrzo uspostavio kontrolu nad utakmicom.

Mogao je Onoma još u prvom poluvremenu da se upiše u strelce, a šansu je zatim propustio i Tom Kerni.

Ispostavilo se da je to samo najava za ono što će uslediti u nastavku, tokom kojeg su gosti zasluženo upisali trijumf.

Pobednik ovog dvomeča u borbi za Premijer ligu igraće na Vembliju protiv boljeg iz duela Brentford – Svonsi.

Prvi meč dobio je Svonsi sa 1:0.