Liga nacija: Srbija – Rumunija 2:2, dva gola Mitrovića nedovoljna za pobedu (VIDEO)

Aleksandar Mitrović dvostruki strelac za Srbiju, golove za Rumuniju postigli Stanču (sa bele tačke) i Cukudan.

Fudbalske reprezentacije Srbije i Rumunije igrale su u Beogradu nerešeno 2:2, u drugom kolu Četvrte grupe Lige C novoformiranog Uefinog takmičenja.

“Orlovi” su, kao i protiv Litvanije, bili bolji protivnik u večerašnjem duelu, uspeli su da postignu i dva pogotka, ali ponovo odbrana nije bila na visini zadatka i dva gola primljena od Rumunije sigurno će zadati veliku glavobolju selektoru Krstajiću.

Srbija je meč počela u znatno izmenjenom sastavu u odnosu na ekipu koja je igrala u Vilnjusu. Kolarov je zauzeo svoje mesto pored leve aut linije, dok je u sredini odbrane Uroš Spajić dobio priliku posle povrede Milenkovića.

Saša Lukić, Sergej Milinković-Savić i Adem Ljajić počeli su meč, umesto Matića, Kostića i Živkovića, dok je u napadu bio neprikosnoveni Aleksandar Mitrović.

“Orlovi” su dobro počeli. Mitrović je pogodio prečku posle kornera Ljajića, a onda je napadač Fulama i postigao gol. Igrao se 26. minut, Kolarov je odlično prošao po levoj strani, a njegov šut odbranio je Tatarušanu. Odbijena lopta stigla je do Mitrovića, koji je sa zemlje ubacuje u rumunski gol.

Već na startu drugog poluvremena Rumunija stiže do izjednačenja. Kolarov je nespretno oborio Čipčijua, a Stanču bio precizan sa bele tačke.

Srbija je ponovo stigla do prednosti u 64. minutu. Aleksandar Mitrović pokazao je da je u fenomenalnoj formi i pored nekoliko protivničkih igrača snažnim udarcem savladao Tatarušanua.

Ipak, samo nekoliko minuta kasnije, Cukudan je iskoristio lošu reakciju Veljkovića i poslao loptu u mrežu pored stative gola Dmitrovića.

Pokušao je Krstajić u završnici sa dva napadača, Prijović je ušao u igru umesto Ljajića, ali i pored nekoliko poluprilika meč se završio nerešenim rezultatom.

STRELCI: 1:0 Mitrović 25, 1:1 Stančiju 48. (iz jedanaesterca), 2:1 Mitrović 63, 2:2 Tukudeanu 68. Stadion Partizana. Gledalaca: 16000. Sudija: Vladislav Bezborodov (Rusija).

SRBIJA: Dmitrović, Rukavina, Spajić, Veljković, Kolarov, Lukić (od 72. Matić), Maksimović, Tadić, Milinković-Savić (od 64. Kostić), Ljajić (od 77.Prijović), Mitrović.

RUMUNIJA: Tatarušanu, Manea, Balaša, Spaunaru, Banku, Marin, Anton, Stančiju, Kipčiju (od 93.Rotariju), Tukudean (od 82. Kešeru), Draguš (od 60. Mitrica).

U drugoj utakmici ove grupe, Crna Gora je na svom terenu savladala Litvaniju sa 2:0.

Crna Gora i Srbija, posle dve utakmice, imaju po četiri osvojena boda, Rumunija dva, dok je Litvanija bez bodova.

Srbija takmičenje nastavlja gostovanjem Crnoj Gori u Podgorici 11. oktobra, a zatim duelom sa Rumunima u Bukureštu tri dana kasnije.