Liga Evrope: Šalke ispao, Nastasić tragičar u produžetku! (VIDEO)

Kako su Holanđani preživeli u Gelzenkirhenu verovatno ni njima nije jasno.

Najtrofejniji holandski klub je preživeo pakao revanša u Gelzenkirhenu i verovatno ni sad ne zna kako se plasirao u polufinale Lige Evrope.

Posebnu čestitku i veliko „hvala“ gosti iz Amsterdama moraju da pošalju na adresu maleroznog Matije Nastasića.

Srpski reprezentativac je u šestom minutu drugog produžetka, u nameri da „očisti“ loptu ispred svog peterca u tome i uspeo, ali je imao nesreću da ona završi na nozi Nika Vergevera koji ju je, ni kriv ni dužan, poslao u mrežu.

Za šok na Feltins areni i nezaslužen prolaz Ajaksa, posle prave drame – 2:3, prvi meč 0:2. Dalje ide tim Petera Boša.

Sve do tog, za Šalke nesrećnog, trenutka delovalo je da domaćin plete po terenu i da zasluženo ide dalje. Ekipa iz Gelzenkirhena je nadigrala Ajaks, nadoknadila dva gola zaostatka iz prvog meča tokom 90 minuta, u produžetku prva zadala Holanđanima udaraca posle kojeg se činilo da nema oporavka.

Igrom, zalaganjem i šansama, Šalke je zaslužio prolaz. Ponajviše zbog čoveka koji napušta klub na kraju sezone. Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Sead Kolašinac, na čiju adresu je stiglo desetak ponuda nekih od najboljih klubova kontineta, upisao je dve asistencije i bio centralna figura susreta u kome je ekipa Markusa Vajncrla imala sve u svojim rukama. Marljivo je osvajala teren, grabila napred, ostavljala konkretniji utisak od rivala. Počev od prvog napada u kome je zapretio Leon Gorecka, preko stative Maksa Majera pod opsadom je bio kazneni prostor gostiju, da bi početkom drugog dela pao taj odbrambeni zid.

Sevnula je kontra Šalkea u 53. minutu, Gvido Burgštaler je lepo upslio Leona Gorecku, a ovaj dao meču dozu dinamike. Samo četiri minuta kasnije probio je Kolašinac po levoj strani, ubacio u kazneni prostor, preskočio je loptu kapiten Hevedes, na nju natrčao Burgštaler i postigao deveti gol ove sezone.

A kad je u prvom produžetku, na još jednu asistenciju Kolašinca, pogodio Kaliđuri za 3:0 žurka je počela. Ispostaviće se – prerano. Usledio je nesrećni potez Matije Nastasića, posle kojeg psihički uzdrmanom nemačkom predstavniku nije bilo povratka. Presuda Junesa u završnom minutu je označila kraj utakmice koju je Ajaks počeo sa dvojicom igrača mlađih od 18 godina, a izdržao činjenicu da je od 80. minuta igrao sa čovekom manje posle isključenja Feltmana.