Liga Evrope: Lacio slavio u Kijevu bez Milinković-Savića (VIDEO)

Plasman u četvrtfinale Liga Evrope izborili su Atletiko Madrid, Lacio, Olimpik Marsej, CSKA, Sporting, Lajpcig, Arsenal i Salcburg. Žreb za četvrtfinale održaće se u petak od 13 sati u Nionu.

Poznati su svi učesnici četvrtfinala Lige Evrope. U večerašnjim mečevima, većina favorita je opravdala očekivanja, ali je bilo i iznenađenja.

Najzanimljivije je bilo u Češkoj gde je Sporting prvo u drugom minutu nadoknade promašio penal za prolaz, ali je to u 107. minutu ispravio Batalja.

Iako je u Moskvu stigao sa tri gola prednosti, Atletiko nije kalkulisao protiv Lokomotive. Epilog, pet golova u mreži domaćina.

Strelci za Atletiko bili su Korea u 16, Nigez u 47, Tores u 65. i 70, i Grizman u 85. minutu. Jedini pogodak za domaću ekipu postigao je Poljak Maćej Ribus u 20. minutu.

Lacio je u Kijevu uspeo da se izvuče iz neprijatne situacije sa kojom je došao na revanš sa Dinamom i remija 2:2 u prvom meču.

Rimljani su i bez povređenog Sergeja Milinkovića-Savića slavili u Kijevu, zahvaljujući golovima Lukasa Leive u 23. minutu i De Vrija koji je u 83. minutu postigao drugi gol i stavio tačku na ovaj dvomeč.

Olimpik Marsej je pokazao da je bolji od Atletik Bilbaa, drugom pobedom u međusobnom duelu. Francuzi su vodili 2:0, Injaki Vilijams smanjio, da bi dva minuta kasnije Aduriz dobio crveni karton i ugasio posljednju nadu.

Plasman u četvrtfinale izborio je i Lajpcig, remijem protiv Zenita u Sankt Petersburgu.

Salcburg je lagano sačuvao prednost iz Nemačke i remijem sa Borusijom Dortmund 0:0 stigao do najvećeg uspeha od 1994. godine.Fudbaleri CSKA iz Moskve plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope, pošto su u revanš meču osmine finala savladali Lion u Francuskoj 3:2 (1:0).

Ruski tim, koji je u prethodnoj rundi eliminisao Crvenu zvezdu, prošao je dalje zahvaljujući golu u gostima jer je pre sedam dana u Moskvi bilo 1:0 za Lion.

Istovremeno, Plzenj, koji je u šesnaestini finala bio bolji od Partizana, završio je takmičenje, tek posle produžetaka u dvomeču sa Sportingom iz Lisabona. Česi su nadoknadili 2:0 u regularnih 90 minuta, ali Portugalci su ipak dali gol u produžetku i prošli dalje.