Liga Evrope: Krasić strelac, slavili Lazović, Luković i Kuzmanović

Fudbaleru Juventusa Milošu Krasiću bila su potrebna samo dva minuta od ulaska u igru da postigne prvi gol u dresu crno-belih u Ligi Evrope. Uspešno veče imali su, između ostalih srpskih internacionalaca i Lazović, Luković, Kuzmanović i Ninković, a bilo je i onih poput Bojana Jorgačevića koji bi najradije da 3. kolo LE trajno zaborave.

Juventus je odigrao očajno prvo poluvreme u Salcburgu, ali je ulaskom Miloša Krasića sve krenulo na bolje.

Krasić je uneo neverovatnu živost u igru crno-belih a posle samo 120 sekundi, postigao je i gol, četvrti u dresu Juventusa, a prvi u Ligi Evrope.

Ipak, tim iz Torina imao je puno sreće u finišu, budući da je golman Aleks Maninger u dva navrata maltene vadio loptu iz mreže.

Za razliku od Krasića koji ima razloga za zadovoljstvo, golman Genta Bojan Jorgačević nema, budući da se nije proslavio u Lisabonu, pošto je čak pet puta morao da vadi loptu iz mreže.

Danko Lazović i Aleksandar Luković naišli su na tvrdog i upornog rivala iz Splita, ali nisu dozvolili iznenađenje. Dok se napadač Zenita i reprezentacije Srbije nije upisao u listu strelaca i zamenjen je posle 70. minut igre, Luković je odigrao ceo duel i bio je jedan od najboljih na terenu.

Razloga za slavlje imao je i Zdravko Kuzmanović čiji je Štutgart slavio minimalno protiv Hetafea. Prosto je neverovatna razlika u igri i rezultatima “švaba” u Bundesligi i Ligi Evrope, u kojoj su zabeležili i treću pobedu u grupi.

U toj grupi su bili radosni i navijači Jang Bojsa čiji su ljubimci sa čak četiri gola u mreži kući ispratili Odenze.

Mančester siti je prema očekivanju savladao Leh, a junak utakmice bio je trostruki strelac Emanuel Adebajor, koji kao da je golovima poručio menadžeru Robertu Manćiniju da mu je mesto u prvoj postavi.

Aris i Leverkuzen odigrali su bez golova, dok su fudbaleri Atletika lako izašli na kraj sa Rozenborgom, i to najviše zahvaljujući sjajnom Kunu Agueru.

Lil i Viljareal bili su bolji upravo za jedan gol od Levskog odnosno PAOK-a, dok su Dinamo i Briž odigrali u Zagrebu bez golova.

Dinamo iz Kijeva slavio je u Alkmaru a u timu je bio i Miloš Ninković. Tri boda iz Moldavije nosi i BATE, Sparta je u efikasnoj utakmici umalo nadigrala Lozanu, ali je tim iz Švajcarske u 97. minutu došao do boda. CSKA iz Moskve odigrala je savršen meč u Palermu pobedivši domaće sa 3:0.

Anderleht je konačno pobedio nekog i tako najavio izlazak iz krize koja traje još od promašenog penala Busufe protiv Partizana.

Belgijanci su počistili AEK, a pored Busufe se u listu strelaca upisao i Lukaku, kao i Juhaš. Nemanja Rnić sedeo je ceo meč na klupi Anderlehta.

PSV se mučio u duelu sa Debrecenom na čijoj klupi je bio golman Đorđe Pantić. Golovima Engelara i rezerviste Rajsa, Holanđani su odneli čitav plen kući.

Večeras je igrao i Tajson ali ne Majk. Fudbaler Metalista načeo je Sampdoriju u pobedi od 2:1, ali je morao i u svlačionicu pre kraja duela.

Neven Subotić igrao je odlično u remiju Borusije i PSŽ-a. Iako su “milioneri” odigrali još jedan odličan meč, ponovo nisu imali sreće, kao i u 2. kolu u meču sa Seviljom.

Pred meč Napolija i Liverpula, u italijanskom gradu su izbodena dva Engleza, ali na terenu na sreću nije bilo haosa, naprotiv. Ovaj duel sigurno će biti proglašen najdosadnijem u ovom kolu, a uzbuđenja nije doneo ni Milan Jovanović, koji je odigrao ceo meč.

Porto je sa dva igrača manje slavio u Istanbulu protiv Bešiktaša, dok je Rapid zabeležio pvru pobedu u Ligi Evrope u Sofiji.