Lane Jovanović dvostruki strelac protiv Genta (VIDEO)

Dva gola Jovanovića u derbiju

Reprezentativac Srbije Milan Jovanović postigao je dva gola u dresu Anderlehta u derbi utakmici 22. kola belgijskog prvenstva.

U duelu prvoplasirane i drugoplasirane ekipe Anderleht je sa 3:1 (2:1) pobedio Gent u Briselu.

Gosti su poveli golom Jorgensena već u šestom minutu, ali je onda Milan Jovanović fenomenalnim golom u 28. minutu doneo izjednačenje svom timu. Jovanović je “uhvatio” volej levom nogom i iskoristio činjenicu da se gostujući golman Serđo Pato nije vratio na gol posle korner udarca.

Devet minuta kasnije Jovanović postiže još jedan gol kojima Anderleht dolazi do vođstva. Konačan rezultat postavio je Matijas Suares u 84. minutu.

Ovom pobedom Anderleht je u Jupiler ligi Belgije stekao devet poena prednosti u odnosu na Gent.