Gol Tadića sa penala, Ajaks ispustio 2:0 protiv Atalante! (VIDEO)

Prvi dan 2. kola grupne faze Lige šampiona obeležile su ispuštene prednosti i preokreti.

Atalanta i Ajaks odigrali su nerešeno u meču drugog kola grupne faze Lige šampiona – 2:2 (0:2).

Strelac na ovom meču bio je i zamenik kapitena reprezentacije Srbije Dušan Tadić.

Ajaks je pred gostovanje Atalanti imao niz od 15 utakmica bez poraza u Ligi šampiona u gostima, uključujući i kvalifikacije.

Iako se očekivalo da Atalanta bude dominantan tim, ipak je iskustvo igranja u ovim utakmicama na strani Ajaksa.

Do prednosti su došli u 30. minutu. Gosens je katastrofalnim startom srušio Traorea i sudija je pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo srpski reprezentativac i kapiten Ajaksa Dušan Tadić i rutinski je pogodio mrežu za vođstvo tima iz Amsterdama.

Drugi pogodak stigao je u 38. minutu.

Traore je u padu smestio loptu u mrežu i ovaj gol “ide na dušu” golmanu Atalante.

A onda Atalanta u svom stilu brzo dolazi do izjednačenja.

Duvan Sapata je u 54. minutu prvo pogodio na asistenciju kapitena Papua Gomesa.

Izjednačenje je stiglo u 60. minutu.

Ponovo je strelac bio Sapata, a ovog puta je pocepao mrežu Onane, posle dobrog dodavanja hrvatskog reprezentativca Marija Pašalića.

Atalanta je nastavila da napada i mogla je da dobije i penal, kada je Taljafiko igrao rukom u kaznenom prostoru, ali je sudija ocenio da nije bilo materijala za jedanaesterac.

Onana je odbranio dva dobra šuta, posebno jedan opasan Marija Pašalića i Ajaks je delovao dosta slabije nego u prvom poluvremenu.

Na kraju, rezultat se nije menjao i bodovi su podeljeni.