Evrogolovi Ljajića i Kolarova na startu Kalča! (VIDEO)

Srbi u italijanskom Kalču su ovog vikenda bili raspoloženi za igru.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov je minulog vikenda doneo pobedu Romi protiv Atalante iz slobodnog udarca, a Adem Ljajić je jednim veštim potezom izjednačio rezultat protiv Bolonje na 1:1.

Kolarov se mudro snašao u nedelju u 31. minutu meča protiv Atalante kada je sa 22 metra uputio precizan udarac ispod živog zida za vođstvo Rome 1:0.

Od bombardera koji je levicom uglavnom buši mreže snažnim udarcima igrači u živom zidu to nisu očekivali, skočili su i lopta je ispod njihovih nogu našla put do gola.

Srpski internacionalac i vezista Torina Adem Ljajić se pridružio Aleksandru Kolarovu i ostalim srpskim igračima koji su ovog vikenda postizali golove.

Bolonja je povela u 27. minutu, posle izvedenog kornera se u kaznenom prostoru “Bikova” najbolje snašao Di Frančesko koji je gađao suprotan ugao gola Sirigua.

Samo sedam minuta kasnije Ljajić je pokazao kolilko ume sa loptom. Povukao je loptu ka sredini terena, pustio loptu pored svog čuvara i izbacio ga iz igre da bi sekund kasnije šutirao po zemlji.

Mirante je bio nemoćan, a Ljajić je postigao lep gol za izjednačenje. Imao je i dobar pokušaj iz slobodnog udarca u 50. minutu, ali je tada golman Bolonje reagovao pravovremeno.