Evrogol Pantelića, Partizan u Nišu doživeo i treći poraz u sezoni! (VIDEO)

Radnički Niš pobedio je na svom “Čairu” Partizan rezultatom 1:0 (0:0) u derbi meču 12. kola Superlige. Jedini gol postigao je Dušan Pantelić u 78. minutu, efektnim udarcem sa 20 metara, a Vladimir Stojković nije imao nikakve šanse da zaustavi razoran šut.

Ovo je treći poraz crno-belih ove sezone, prvi posle 30. avgusta i meča s Vojvodinom, te sada tim Aleksandra Stanojevića zaostaje devet bodova za Crvenom zvezdom i čini se da je sve dalje da uopšte dođe do prilike da bude deo šampionske trke sa Crvenom zvezdom i Vojvodinom.

U prvom poluvremenu nije bilo previše prilika, najbolju je propustio Filip Stevanović, koji je u 22. minutu sam sebi izgradio prostor da uputi udarac ka Ristiću, ali je to loše učinio. Na odbijenu loptu stigao je Asano, ali je i Japanc loše reagovao.

Kristof Bajbek, koji je stigao iz Pari Sen Žermena i od kojeg svi iz crno-belog tabora imaju velika očekivanja, nije opravdao zvanje pojačanja. Loše je reagovao u nekoliko navrata kada se našao u idealnim prilikama.

Nastavak je doneo ofanzivniji Partizan, izašao je na poluvremenu supertalentovani Filip Stevanović, njega je zamenio mađarski reprezentativac Filip Holender, koji je uneo živost u igru crno-belih.

Ređale su se šanse, ali su i dalje Bajbek i pre svih, levi bek Obradović, promašivali, praktično zicere. I kao što to obično biva u fudbalu, vicešampion Srbije surovo je kažnjen na “Čairu”.

Praktično su prvi put domaći fudbaleri prešli centar, po lopti je s nekih 20 metara raspalio Dušan Pantelić i “pocepao” je mrežu Stojkovića. Golman Partizana je paradom samo ulepšao prelep udarac i gol ofanzivca Radničkog.

Do kraja susreta tim Aleksandra Stanojevića pokušao je da bar stigne do boda, ali bezuspešno. Crno-beli su ostali na trećoj poziciji sa 23 boda, druga je Vojvodina sa 26, a prva Crvena zvezda koja ima 32 bodva.

Radnički Niš – Partizan 1:0 (0:0)

Sudija: Miloš Milanović. Stadion: Čair. Bez publikeStrelci: Pantelić u 78. minutu.

Radnički Niš: Ristić – Aksentijević, Stevanović, Marković, Ćirković – Kovačević, Pantelić – Đuričković, Živković (od 71. Đurić), Gavrić – Đuranović (od 71. Kasalica).

Partizan: Stojković – Miljković, S. Marković, Banjak, Obradović – Zdjelar – F. Stevanović (od 46. Holender), Natho (od 85. Brežančić), Asano (od 76. Štulić) – Lutovac (od 76. Šćekić), Bajbek (od 62. Pavlović)