EURO 2012 Kvalifikacije: Preokret Italije, poraz Slovenije

Pored Srbije, gostujuće pobede u grupi C kvalifikacija za EURO 2012 u petak su zabeležili Italija i Severna Irska.

“Azuri” su posle preokreta sa 2:1 savladali Estoniju, dok je Severna Irska minimalnim rezultatom slavila protiv Slovenije u Mariboru.

Srbija, Italija, Severna Irska i Estonija (iz dva meča) imaju po tri boda, dok su bez bodova Slovenija i Farska Ostrva. U utorak Srbija dočekuje Sloveniju, dok Italiji gostuju Farska Ostrva. Italijani nisu blistali na premijeri kvalifikacija u Talinu. Domaća Estonija imala je minimalnu prednost u prvih sat vremena pogotkom Zenjova u 31. minutu.

Ipak, mnogo kvalitetniji Italijanu iskoristili su terensku inicijativu u 60. minutu kada je Andrea Pirlo asistirao Antoniju Kasanu. Samo tri minute kasnije i fudbaler Sampdorije je namestio gol, a strelac za ekspresan preokret bio ještoper Leonardo Bonući.

Slovenija je bila blagi favorit protiv Severne Irske u Ljubljani, bar zbog nastupa na SP u Južnoj Africi ovoga leta. Slovenci su taj epitet i opravdali tokom meča po posedu lopte i broju prilika, ali su ipak ostali bez bodova na svom terenu. Severni Irci su u 70. minutu iskoristili jedno od retkih šansi i stigli do velika tri boda. Na asistenciju Grejga Ketkarta strelac je bio Kori Evans koji je u igru ušao tri minute ranije.

Estonija i Farska Ostrva jedine su reprezentacije sa po dva odigrana meča u ovoj grupi. Na premijeri kvalifikacija u avgustu Estonija je u Talinu sa dva gola u sudijskoj nadoknadi savladala Farane kao 2:1.