Bundesliga: Nastasić isključen, Grujić i Kostić debitovali (VIDEO)

Fudbaleri Volfsburga savaladili su Šalke sa 2:1 u meču prvog kola Bundeslige. Pobede ostvarili Augsburg, Ajtraht i Herta. Remi Verdera i Hanovera. Posle VAR-a Nastasiću direktan crveni karton, Grujić debitovao.

Volfsburg je na svom stadionu nadigrao Šalke. Oba tima meč završila sa igračem manje. Matija Nastasić je zaradio direktan crveni karton u 65. minutu. Visoko podignutom nogom je startovao na Veghorsta, a sudija je nakon pregledanog VAR-a odlučio da mu pokaže direktan crveni karton. S druge strane zbog dva žuta kartona isključen je Bruks.

Domaćin je poveo u 33. minutu preko Burksa. Šalke je uspeo da izjednači u 86. minutu, a siguran sa bele tačke bio je Bentaleb.

Kada se očekivalo da će se meč završiti bez pobednika, u četvrtom minutu nadoknade Ginček se odlično snašao i odbijenu loptu sproveo u mrežu.

Augzburg je na gostujućem terenu posle preokreta stigao do sva tri boda protiv Dizeldorfa – 2:1 (1:0). Dizeldorf je poveo u 39. minuta golom Ramana. Preokret gostima su doneli Hiterger u 57. minutu i Han u 76.

Ajntraht nadigrao Frajburg sa 2:0 u gostima. Strelci su bili Hale u 10. minutu i Miler u 10. i 82. Filip Kostić je ušao u igru u 69. a Mijat Gaćinović je igrao do 88. minuta za Ajntraht, a njihov saigrač Luka Jović je čitav meč presedeo na klupi.

Herta je stigla do pobede u Berlinu protiv Nirnberga – 1:0. Strelac jedinog gola bio je Ibišević u 27. minutu. Marko Grujić je zabeležio svoje prve minute u Bundesligi, u igru je ušao u 88. minutu.

Verder i Hanovera su odigrali nerešeno, 1:1. Poveli su gosti preko Vejtanda u 76. minutu, a izjednačenje je doneo Selasije u 85.