Matija Nastasić se povredio na turniru u Hong Kongu

Drugi srpski fudbaler, Aleksandar Kolarov je odigrao poslednjih pola sata nakon što je zauzeo mesto Gaela Klišija

Fudbaleri Mančester sitija osvojili su trofej na turniru “Barkliz Azija” pošto su u finalu pobedili premijerligaškog rivala Sanderlend sa 1:0, golom Edina Džeka. Utakmicu je obeležio napadač BiH i promašenim penalom, ali i Matija Nastasić koji je napustio teren zbog povrede.

Turnir u Hongkongu opet je pokvarila kiša, a “građani” su do pehara, prvog pod vođstvom Manuelea Pelegrinija, došli Džekovim golovima. On je bio strelac za Siti i u polufinalu, a u finalu je matirao Manonea u devetom minutu kada je odbijenu loptu zakucao u mrežu iz prve sa 18 metara.

Imao je Džeko priliku da overi trijumf u 65. minutu iz penala, ali je sa bele tačke šutirao u stilu Serhija Ramosa – “nebu pod oblake”.

Balkansku koloniju u redovima plavog Mančestera od prvog minuta je uz Džeka predstavljao Matija Nastasić koji je igrao u tandemu sa kapitenom Vensanom Kompanijem. Srpski štoper nažalost nije ostao do kraja na terenu, jer je u 74. minutu iznet na nosilima zbog povrede, ali se ne zna koliko je ozbiljno stanje.

Drugi srpski fudbaler, Aleksandar Kolarov je odigrao poslednjih pola sata nakon što je zauzeo mesto Gaela Klišija, dok najnovije pojačanje Sitija, Stevan Jovetić nije bio u kombinaciji za duel sa “crnim mačkama”.