Zvezda trijumfom u Gentu na korak od evropskog proleća (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Gent na strani u četvrtom kolu grupe L Lige Evrope rezultatom 2:0 i praktično osigurali plasman u nokaut fazu tog takmičenja!

Uoči poslednje dve runde, srpski šampion na drugoj poziciji ima devet bodova, šest više od trećeplasiranog Slovan Libereca, koji je u ovoj rundi poražen od lidera grupe Hofenhajma sa 2:0.

Na taj način, Zvezda će bez evropskog proleća ostati samo ukoliko se dogodi veliko čudo – da izgubi oba naredna meča, a da poraz od Slovana bude veći od 5:1, koliko su crveno-beli slavili nad Česima u Beogradu.

Gent je porazom ostao na nula poena i bez šansi za plasman u nokaut fazu. Hofenhajm je sa 12 poena osigurao drugi krug.

Zvezdu su do treće uzastopne pobede u evro takmičenju (prvi put od 1991/92) vodili Njegoš Petrović golom u prvom minutu i Nemanja Milunović, koji je pogodio u 58. i krunisao fantastično taktičko izdanje ekipe Dejana Stankovića na Gelamko areni.

Iako je igrao bez petorice standardnih igrača, beogradski sastav nije mogao da zamisli bolji početak utakmice, pošto je posle svega 53 sekunde došao u vođstvo.

Posle uigrane akcije iz kornera, lopta je došla do Petrovića, koji je raspalio iskosa sa 20 metara i pogodio pod prečku!

Bio je to prvi i jedini pokušaj Beograđana u prvom poluvremenu. Zadovoljni rezultatom koji im obezbeđuje prolaz u nokaut fazu, prepustili su protivniku loptu i organizovano se branili sve vreme. Veoma uspešno.

Kružio je Gent oko Zvezdinog šesnaesterca, pokušavao na razne načine da ugrozi Milana Borjana, ali su se napadu završavali neuspešno.

Jedina prilika vredna pomena viđena je u finišu poluvremena – Mohamadi je centrirao, Osman Bukari gađao glavom pod prečku, ali je Borjan sjajnom intervencijom skrenuo loptu u korner.

Ista scena viđena je i od starta drugog poluvremena. Gent je uzaludno pokušavao da probije čvrsti bedem Crvene zvezde, koja se branila sa svim igračima iza lopte i strpljivo čekala svoju šansu.

Jednu takvu dočekala je vrlo brzo i tada rešila sve dileme oko pobednika. El Fardu Ben je izveo korner, a Milunović fantastično skočio na petercu i glavom zakucao loptu u mrežu!

Do kraja utakmice, crveno-beli su bez problema neutralisali svaki pokušaj domaćina. I dalje je Gent pokušavao da pronađe rupe u odbrani Zvezde, ali osim nekoliko poluprilika ništa konkretnije nije napravio.

Zvezda sledećeg četvrtka dočekuje Hofenhajm, zatim gostuje Liberecu u poslednjoj rundi.

Kada je reč o duelu Libereca i Hofenhajma, Nemci su opravdali ulogu favorita golovima u poslednjih 15 minuta.

Najpre je Baumgartner pogodio u 77, da bi konačan rezultat postavio Andrej Kramarić iz penala u 89. minutu.

Stadion: Gelamko Arena

Broj gledalaca: Bez publike

Gent (3-5-2): Sinan Bolat, Olsen, Ngađui, Fortuna, Botaka, Dorš, Ovusu, Kums, Mohamedi, Bukari, Bezus.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan, Degenek, Milunović, Pankov, Gajić, Petrović, Ben, Nikolić, Ivanić, Vukanović, Falćineli.

Glavni sudija: Filip Glova (Slovačka)