Zvezda rutinski do tri boda u Lazarevcu (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Kolubaru u 17. kolu Superlige sa 2:0 na gostovanju.

Zvezda je upisala osmu pobedu u nizu u Superligi Srbije, ukupno 14. kojom je povećala prednost nad Partizanom na deset bodova, uz utakmicu više.

Kolubari je ovo treći neuspeh u nizu i sada se nalazi u plej-aut zoni.

Crveno-beli su ujedno uspeli da četvrti put u poslednje dve godine nadigraju rivala bez ikakvih problema, te je sada ukupna gol-razlika u tim mečevima 17:1.

Zvezdu sada očekuje meč odluke protiv Monaka u Ligi Evrope u četvrtak, a vredi istaći da je trener Milojević odmorio većinu startera, te da je mladi Jovan Mijatović dobio šansu u startnih 11 i očarao navijače na debiju.

Izabranici Miloša Milojevića su od prvog minuta postavili tempo i diktirali igru, a Kolubara je odmah stala u defanzivu.

Pešić i Mijailović imali su dobre šanse na početku, zatim i Ben, dok je Kolubara prvi put zapretila u 21. minutu, ali nije bilo veće opasnosti.

Najbolja prilika viđena je u 30. minutu kada je Mijatović izuzetno reagovao i proigrao Ivanića, ali je on promašio situaciju jedan na jedan.

Pritiskala je Zvezda, stvarala polu šanse, a onda u 45. minutu konačno i profitirala.

Sedamnaestogodišnji Mijatović je ponovo izuzetno reagovao, ovog puta uposlio Pešića, a on je postigao peti gol u poslednja četiri meča – za 0:1.

Prva prilika u drugom poluvremenu dogodila se posle manje od 60 sekundi, ali je udarac Đokića zaustavio Borjan.

Milojević je na pauzi napravio čak tri izmene i izbacio Pešića, Rodića i Erakovića, koji je povredio prst u 14. minutu.

I onda, pravo niotkuda, prvenac Kulibalija.

Dobro se postavio, sačekao odbijenu loptu i rutinski poslao loptu u praznu mrežu – za 0:2.

Od tog trenutka Kolubara je potpuno utihnula, a Zvezda je spustila nogu sa papučice za gas.

Domaćin se nije ništa pitao i gosti su kontrolisali sve aspekte meča, kao što je bilo do tada, uz nekoliko propuštenih šansi za ubedljiviju pobedu.

KOLUBARA – CRVENA ZVEZDA 0:2 (0:1)

/Pešić 45, Kulibali 49/

KOLUBARA (4-2-3-1): Stanivuković – Janković (od 71. Andrić), Bakić, Azemović, Kočović – Sadiković (od 63. Vukušić), Lončar – Đokić (od 63. Đuričković), Milojević, Ilić – Kadrić.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Gobeljić (od 83. Bogdanović), Eraković (od 46. Leković), Dragović, Rodić (od 46. Azarov) – Mijailović, Kangva – Ben, Ivanić (od 63. Mustafa), Mijatović – Pešić (od 46. Kulibali).